We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İSTANBUL YENİ YÜZÜNÜ BEKLİYOR! (2)

1 0 0
15.07.2019

O sözünü ettiğim ve yeni yönetimiyle gündemin önemli sırasında yer alacak bu meydanların bugünkü durumlarından yansıyanlara biraz daha ayrıntı aktaralım.

Geçtiğimiz haftalarda beş yıllığına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilen Ekrem İmamoğlu; İstanbul’un sembolleri haline gelen meydanlarından gündemde olan ve eskiye özlemlerin sürekli dile getirildiği Taksim Meydanı’nın düzenlenmesi gerektiğini ilk yapılacak işlerden biri olarak açıklamıştı. Taksim Meydanı ile ilgili İstanbul’a gelenlerin çoğunluğu, meydanın şimdiki görüntüsünü beğenmediklerini her fırsatta dile getiriyorlar. İstanbul’a gelen yerli, yabancı tüm turistlerin ilk uğradıkları yer olan Taksim Meydanı’nın yeniden düzenlenmesi yönündeki bu isteklerin göz ardı edilmemesi gerekiyor.

İstanbul’un sembollerinden, tarihi geçmişi nedeniyle adından hep söz edilen Üsküdar Meydanı da, hem trafik akışı, hem yaya sirkülasyonu hem de yerleşik düzeni açısından bugünkü görüntüsünden hızla kurtarılmalı. Marmaray’dan çıktığınızda nereye, nasıl gideceğiniz konusunda yol bulabilmekte oldukça zorlanıyorsunuz. Dolmuş motorları, vapur iskelesi, Salacak sahil yolu ve Beylerbeyi Boğaz yönüne giden yollardaki yaya ve trafik düzenindeki karmaşa tezelden ortadan kaldırılmalıdır. Gelen bilgilere göre Üsküdar........

© Yeni Birlik