We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İSTANBUL YENI YÜZÜNÜ BEKLİYOR! (1)

2 0 0
14.07.2019

Nereden başlanacak o konudaki karar İstanbul’u yeni yöneteceklerin kararı ama, en azından giderek mutsuzlaşmış görünen yüzünde, oldukça iyi makyajlar yapılmasının zamanı geldi de geçiyor.

İstanbul’un öyle merkezi yerleri, meydanları var ki, bu meydanlar, iyice kendi haline bırakılmış sadece trafiğiyle değil, yerleşim alanları, yaya yolları, bu alanlarda yerden bitme hale gelen prefabrik alişveriş mekanları, derme çatma park alanları ile iyice karmaşık hale gelmiş durumda.

İstanbul’a eskiden beri özellik katan birçok meydan var. Tabii ki, İstanbul denilince akla ilk gelenler; imparatorluklara başkentlik yapan, yüzlerce yıldan günümüze miras kalan kültür varlıkları, tarihten günümüze yansıyan muhteşem yaşam öyküleri olan dünyanın en büyük metropollerinden biri geliyor, Ama, günümüzde, dünyanın gözünün üzerinde olduğu, Avrupa ile Asya’yı birbirine bağlayan, dillere destan Boğaz’ı, adına “Altın Boynuz” denilen Haliç’i, tarihi özellikleriyle, tüm kültür varlıklarının yanı sıra, muhteşem doğal güzellikleriyle de akıllarda hep var olan, hayalleri yaşatan kahramanların yaşadığı bir şehir İstanbul.

İstanbul sadece, yukarıda saydıklarımla bilinen bir şehir değil. Yukarıda sözünü ettiğim meydanları ve bu meydanlardan yansıyan yaşam biçimleriyle de adından söz edilen........

© Yeni Birlik