We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İNTERNET SPOR GAZETECİLİĞİ

1 0 0
09.08.2019

Genel anlamı ile medyamızın nerelerde olduğu ile ilgili bilinenler ortada. Gazetecilerin durumu, yaşadıkları, kaynağı belli olmayan haberler ve en üzücü olanı ise; maşabaşı döktürülen, daha çok gündem yaratmaya yönelik haberlerleri.

O nedenledir ki, medyayı anlatan yazılar pek yazmam.

Ama bir önemli rahatsızlığım var ki bu konuya zaman zaman girmesem birşeyleri eksik hissediyorum. Ülkemiz için olmazsa olmazlardan ve belki de en önemlisi, yoğunlukla futbol olmak üzere spor gazeteciliğidir. Bununla ilgili birçok şey yazılması gerekiyor. Bugün spor medyası, daha doğrusu, şimdiki durumu ile internet ağırlıklı spor medyamız ile ilgi birkaç şey yazmak geldi içimden.

Son yılların en “fenomen habercilik” alanı olan sosyal medya spor haberciliği; doğal olarak spor gazeteciliğini de tümüyle kapsama alanına aldı. Özellikle, gazete okuma alışkanlığını elerindeki mobil telefonlara odaklayan, haber-bilgi beslenmesini bu akıllı telefonlardan karşılayan her yaşta vatandaşlarımız, internetten ortalığa savrulan bu spor haberlerinden beslenir oldular.

Özellikle ulusal gazetelerimiz merkezli, sadece spor haberleri üreten birçok spor haber sitelerindeki spor haberlerinin nerelere vardığını eminim ki ibretle ve üzüntüyle takip ediyorsunuzdur. Onlara, yapılanlara ben pek haber demem ya!...

Haberin daha çok tıklanmasına ve........

© Yeni Birlik