We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İLGİNÇ SAPLANTILARIMIZ!

1 0 0
17.06.2019

Sosyal yaşamımızda, biraz dikkatle gözlemlediğimizde öyle şeyler gözümüze takılır ki, hepsi neredeyse bir mizah konusu olabilecek görüntülerdir..

Örneğin; hep onların üzerine örtüştürülen şu meşhur Temel, Dursun ve Fadime’nin kahramanlık öykülerinin ortaya çıkardığı Karadeniz fıkralarını bilmeyeniniz yoktur veya yerli yersiz anlatıldığına çok şahit olmuşsunuzdur.

İşte aşağıda benzeri örneklerini yazdıklarım da memleketimden insan manzaralarından yansıyanlardır. Bunlara, zaman zaman kızdığımız, zaman zaman gülüp geçtiğimiz de çok olmuştur. Yazıma girerken; “İlginç bir toplumuz, akla hayale gelmez davranışları sergileriz” gibi bir cümle kullanmıştım. Memleketimde sıkça rastlayacağımız insan manzaralarında fotoğraflara yansıyanlar bunlar ve çok da özelliklidirler.

Geçtiğimiz günlerde gazetelerden birinde okuduğum bizim toplumun alışkanlıkları ile ilgili biraz mizah kokan mini bir araştırma oldukça ilgimi çekti.

Ve bu ilginç başlıklarda verilen mesajları sizlerle paylaşmak istedim

Toplum olarak birçok konuda genel davranışlar açısından kendimize özgü bir farklılığımız var. Olaylara bakış açımız, davranışımız, zaman zaman önemli olaylar karşısında bile olsa mizahi bir yaklaşım sergilememiz bizi ayıran özellikler.

Bunu; “Türküz,........

© Yeni Birlik