We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

HOŞGELDİN KAOS!

6 0 0
29.09.2019

Şimdi de; uzun zamandır, geldi, gelecek denilen ve zaman zaman gündeme getirilmenin ötesinde pek de fazla bir şeyler yapılmayan deprem, tam bir “kabus” olarak iki gün önce kapımızı çaldı. Gün ortasında, hiç aklımızda yokken, İstanbul’da, 26 Eylül Perşembe günü öğlen saatlerinde, paniğe neden olan, Silivri açıklarında 5.8 şiddetinde bir deprem oldu. Deprem İstanbul’un her yerinde ve neredeyse tüm Marmara’da hissedildi. Ama, en çok İstanbul’un Avrupa yakası, Marmara kıyılarına yakın ilçelerde kabus gibi hissedildi. Neredeyse travma yaratacak derecede panik ortamı yaşattı. Sadece panik ortamı yaratmakla kalmadı. Yirmi yıldır, zaman zaman aklımıza geldiğinde aklımızı şaşırtan 1999, 17 Ağustos Körfez ve hemen ardından kabusun devamı gibi üzerimize çöken Düzce Depremlerinde yaşananları ve geride bıraktığı acıları bir kez daha anımsamamıza neden oldu.

Kısacası; Marmara Denizi, İstanbul Silivri açıklarında, perşembe günü saat 14.00 civarında meydana gelen 5.8 şiddetindeki deprem, öncelikle İstanbul’da ve Marmara kıyılarında yaşayanlara “Kabus! 20 yıl sonra geri mi döndü” dedirtti.

Körfez depremi sonrasında, zaman zaman gündeme getirilen, Kuzey Anadolu Fayı’nın Marmara içindeki bölümünün büyük bir deprem üretebileceği söylentilerinin neredeyse çok aza indiği bir dönemde,........

© Yeni Birlik