We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

FUTBOLUMUZUN BAŞI AĞIRIYOR!

2 0 0
11.07.2019

Hemen hemen her yazımızda geçmiş spor içerikli yazılarımızda dile getirdiğimiz sorunları tekrar gündeme getiriyor ve konuyu onun üzerine kurgulayarak devam ediyoruz. Bu hafta da öyle olacak gibi. Nedeni; yılladır futbolumuzda kronik hale gelen sorunlara köklü çözümler getirilemediğindendir.

Haziran ayında futbolumuzu yöneten Türkiye Futbol Federasyonu tüm kurullarıyla seçimle değişmiş, futbolumuz yeni yönetimin kontrolündeki yeni dönemine başlamıştı.

Aslıda yeni yönetim şeklen yeniydi. Çünkü, neredeyse eski yönetimin devamı gibi bir yönetimdi. Aslında, bir anlamda, kendilerinin de içinde olduğu bir dönemden devraldıkları sorunların çözümü ile uğraşacaklardır.

Geçen haftaki “Futbolumuzun Yeni Dönemi” başlıklı yazımızdaki bir bölüm, bugün yazmak istediklerimizin güncellenmiş geçerli özetlerinden biridir.

“Futbolumuzda Yeni Dönem” başlıklı yazımızdaki o özet yorumu bugün bir kez daha buraya aktarmak istedim. O bölüm şöyleydi;

“Yeni TFF yönetimi, çözüm bekleyen tüm bu sorunları nasıl çözecek? Bu konuda henüz ortada çok somut bir çözüm görünmüyor. Bilebildiğimiz kadarıyla; klüplerin borçları konusunda Bankalar Birliği ile yürütülen yapılandırma dışında çok da elle tutululur bir çalışma yok. Klüpler neredeyse kendi kaderlerine bırakılmış gibi.

Yukarıda sıraladağımız, bekleyen sorunlarda ilk öne........

© Yeni Birlik