We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

FENERBAHÇE NEREYE?

1 0 0
01.08.2019

On yıl başkanlık yapan Aziz Yıldırım dönemine ezici çoğunluk oyla son veren Ali Koç dönemi, ilk yıl durumdan yansıyan sonuca göre, Fenerbahçe adı ile küme düşenlerin aynı cümlelerde telaffuz edildiği tam bir hayal kırıklığı yılıdır.

Fenerbahçe adı liglerde ve özellikle zengin kulüp olarak transferlerin en önünde, hep listelerin başında yer almıştır. Transferlerde, şampiyonluk denilince adı hep ilk üçün içinde ve genellikle ligin favorisi olarak adından ilk sözedilen olmuştıur.

Son Lig Şampiyonluğu’nu 2013-2014 sezonunda kazanan Fenerbahçe, o yıldan beri beş yıl şampiyonluktan uzak kalmıştır. Bu süreçte ezeli rakipleri; Beşiktaş ve Galatasaray peşpeşe ikişer şampiyonluk kazanarak daha başarılı bir dönem geçirmişlerdir. Fenerbahçe son yıl, hem başkan değişikliği, hem de kadro yeniilemesi ile girdiği lig maratonunda uzunca süre çok başarısız bir dönem geçirmiş, tarihinde yaşamadığı bir olayla karşı karşıya kalmıştır.

Fenerbahçe; 2019- 2019 sezonunun ilk yarısını düşme hattı çizgisinde tamamlamış, Avrupa kupası ve Türkiye kupasından elenmiş, bu süreçte teknik direktör değişikliğine gitmişti. Küme girdabında stresli günler yaşamış bir takım olarak, taraflı tarafsız tüm sporseverlerin ilgi odağı olmuştu, Yeni sezona,........

© Yeni Birlik