We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

FENERBAHÇE NEREYE?

2 0 0
01.08.2019

Neredeyse son viraja girmek üzereyiz ve bazı hesapta olmayan işler olmaya başladı gibi.

Hafta sonu beklenen derbi oynandı. İki devrelik bir karşılaşma gibi seyreden Beşiktaş-Fenerbahçe kapışmasında, birinci devresi Fenerbahçe’nin daha etkin olduğu bir oyun oldu. Daha oyunun ilk çeyreğinde 1-0 öne geçen Fenerbahçe daha çok işler yapabilir diye düşünülürken Beşiktaş bu yıl yeni transferi Vida’nın güzel kafa gölü ile beraberliği sağladı. Ve işler değişiverdi.

İkinci devre tıklım tıklım dolu, seyircisinin de yoğun desteğiyle daha etkin oynayan bir Beşiktaş vardı sahada. Genelde oyun kontrolü ve topla oynama oranları yüksek yüzdeyle Beşiktaş’tan yanaydı. Seyirci desteğini de arkasına alan Karakartallar, Fenerbahçe’nin daha çok sahasında kalması ve yan paslarla idare etme havasındayken, Beşiktaş’ın sağlı sollu iyice bastırmaya başlaması oyunun şeklinin değişeceği sinyallerini veriyordu.

Birinci devrede, iyi oynayan, pozisyon bulan Fenerbahçe, pasif oynayan, idare etmeye çalışan bir takıma dönüşmüş, karşısındaki Beşiktaş ise iyice canlanmış, hareketlenmiş, ne yaptığını bilen bir takım olmuştu. Üstüne üstlük, sezonun en iyi oyununu oynayan kanat oyuncusu Portekizli Quaresma ise, oyunun şeklini her an........

© Yeni Birlik