We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

DİZİLERDE "FİNAL" VE "SEZON FİNALİ" KANDIRMACASI (1)

2 0 0
02.06.2019

Bazan “Final” yaparak apar topar bitirilirler, bazan da alelacale bir karar sonrasında ortaya çıkan bir sonuç olan “Sezon Finali” ile sonlandırırlar. Ülkemizdeki bu “Final ve “Sezon Finali” genelde başvurulan, oldukça da kandırmaca olan son bölüm oyununa yıllardır rastlıyoruz da bu yıl iyice abartılan bir durum ortaya çıktı.

Bir, iki hafta içinde, uzun zamandır ilgiyle izlenen ve özellikle de izlenme oranlarının odak noktasında olan, tüm diziler, alelacele; ya “Final” yaptılar ya da, her halinden belli olan, saçma sapan bir “Sezon Finali” ile kafalarda soru işareti bombardımanı yaratan son bölümleri ile ekrana veda ettiler. Bazı dizilerde ise, son bölümlerdeki içerik kurguları tam olarak evlere şenlikti.

Bunu neden yaparlar bilinmez ama, kesinlikle son anda karar verilen bir uygulama gibi görünüyorlar. Final yapmak için çok acele hazırlanan bir bölümün, yine de, çok acemice bir kurgu sonrasında ortaya çıktığını, o diziyi takip etmeyen birinin son bölümü izlediğinde ne kadar kötü olduğunu kolayca anlayabileceği kadar saçmalıklarla dolu ve sadece zaman doldurmaya yönelik olduğunu görebilir.

Örneğin; oldukça ilgiyle izlenen bir aile dizisi içeriğiyle beğenilen “Bizim Hikayemiz” adlı dizi........

© Yeni Birlik