We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

BASKETBOLUN EFSANESİ OLMAK

4 0 0
20.07.2019

Spor yaşamınız boyunca hizmet, sadece başarılarla değil, iyi bir karakter, kadın sporcular arasında özenilen olmak gerkiyor. Yukarıda yazdığım özellikleri tüm spor yaşamı boyunca eksiksiz sürdürebilmek asıl önemli olan.

Sporumuzda kadın erken birçok sporcumuz, sözünü ettiğimiz özellikleriyle efsaneler arasındaki yerini almış ve hep güzel hatırlanmışlardır.

Bu konuda pek fazla yazı yazmadım ama, sporda efsane olmuşlar da her zaman ilgimi çekmiştir. Sporun, birçok dalında, uzun süre başarı ve örnek olma istikrarını sürdürebilen örnek sporcularımız övgüyü fazlasıyla hak ederler ve taraflı tarafsız tüm sporseverlerin gönüllerinde taht kurarlar.

Bu, erkek sporcularda, özellikle bir yaşam biçimimiz haline gelen futbolda, daha çok görülen bir özelliktir ama, bu kategoriye giren kadın sporcularımız da yok değil.

Ben, altı yaşımdan beri sporun birçok dalını ilgiyle izleyen, iyi bir Fenerbahçe taraftarıyım. Futbol, toplumumuzda taraftarlık ötesinde özellikli yaşam biçimini yansıtan bir fenomendir ama, benim için başka spor dalları da gözdelerimdendir.

Bireysel sporlarımızdan; atletizm, yüzme, tenis, takım sporlarından voleybol, basketbol ve özellikle futbol iyi takip ettiğim spor dallarındandır. Bazen fanatik bir taraftar duygusuyla hareket ettiğim de olmuştur. Ama o prototip hale dönüşen fanatizmin........

© Yeni Birlik