We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

AKLIM DATÇA'DA KALDI!

7 0 0
16.09.2019

Ne umduk neler bekledik konusunda hayal kırıklıkları yaşamadık desek yalan söylemiş oluruz. Bu yaşanan olumsuzluklar geçtiğimiz yıldan bugüne kalan ve beklentilerimizi olumsuz etkileyenlerdi. Bu yıl Ege’nin birçok tatil yöresi yaşadıklarından yorgun ve bitkin gibiydi. Bunu geçtiğimiz haftaki yazılarımızda özet olarak anlatmıştık.

On günlük tatil süresince yaşananlara rağmen, ek bir programla, Akyaka’dan Datça’ya doğru yola çıktık. Son yıllarda ününü giderek arttıran Datça’yı görmeden İstanbul’a dönmek olmazdı.

Ege’de tatilin yükselen yıldızı Datça esnafının, son aylarda öne çıkan bir isteğini de göz ardı etmemek lazım. Datça esnafı, yerli halkı ve müdavimlerinin şöyle bir ricası varmış. “Lütfen Datça’yı yazmayın, anlatmayın, bu güzelliği bozmayın”. Çok da haklılar. Ege’nin bazı tatil yörelerinde giderek artan yoğunluğun Datça’yı da etkileyeceğinden korkuyorlar. Yaşananları görüyorlar. Ancak, muhteşem mimarisi, Akdeniz ve Ege ikliminin birleştiği noktadaki denizi, mavi bayraklı koyları ve komşu Yunan adası Symi ile, tatil yörelerinin yükselen yıldızı olma yolunda hızla ilerliyor.

Datça’ya ilk kez geliyorduk ve telefonuma arkadaşımdan gelen mesajda yazılı yerleri görmek planıyla yola çıktık. Datça merkez için........

© Yeni Birlik