We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

AHH GÜZEL İSTANBUL, SENİ NEYLEMELİ! (1)

2 0 0
07.10.2019

Kültürü ve tarihinden bizlere taşıdıkları ile emsalsiz, ülkemizde, köylü, kentli herkesin rüyalarını süsleyen muhteşem bir kentsin.

Ulu Önder, Büyük Atatürk’ümüzün İstanbul aşkı dillere destandır. Atatürk; 16 Mayıs 1919 yılında ayrıldığı, büyük zaferden sonra 01 Temmuz 1927 yılında tekrar kavuştuğu İstanbul’da, son nefesini verdiği Dolmabahçe Sarayı’nda, 10 Kasım 1938’e kadar en mutlu günlerini yaşamıştı.

Dün; Atatürk’ün unutamadığı, gönlünde yaşattığı, dinmeyen aşkı, kurtuluşunda çok büyük emeği olan güzel İstanbul’un, düşman işgalinden kurtuluşunun 96. Yılıdönümüydü. Bu anlamda Atatürk’e şükran ve minnet dolu duygularımızla ne kadar teşekkür etsek azdır. Cumhuriyetimiz’in yanı sıra bizlere emanet ettiği bu tarih ve kültür hazinesi, dünyanın en büyük, en güzel metropollerinden biri olan İstanbul’u korumalıyız, ilelebet büyük, özlenilen bir tarih ve kültür hazinesi olarak kalması için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız.

Güzel İstanbulumuz’un, düşman işgalinden kurtuluşunun 96. Yılı kutlu olsun.

Bu güzel İstanbul için neler yaptık, neler yapmalıyız konusunda o kadar şey yazıldı, konuşuldu ve dillendirildi ki. Yazdığım birçok yazıda, İstanbul’un eskiye özlemini defalarca dile getirdim. Tarihi özelliklerinin, o dillere destan güzel silüetinin giderek erozyona uğradığını,........

© Yeni Birlik