We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

2018'DEN AKILDA KALANLAR

3 0 0
30.12.2018

“Üzerimize yüklediklerine henüz adapte olmaya, bazı şeylere alışmaya çalışırken bir başka endişe iyice daralmamıza ortam hazırlamaya başladı çoktan”.

“2018 yılının sona ermesine şunun şurasında kaç gün kaldı ki”.

“Yeni yılın bizlere ne sürprizler hazırladığını tahmin edememenin endişesini iyice hissetmeye başladık. Eskilerde olduğu gibi, yeni yıl çoşkusunu pek de özlemle beklediğimiz söylenemez. Çok önceden belli olan, yeni yılda bizi bekleyenleri aşağı yukarı biliyoruz”.

Evet o kalan bir kaç günün sonuna geldik bile. 2018 bizim için hiç de iyi geçmedi. Bunları kısaca geçtiğimiz haftaki yazımızda dile getirmiştik.

Bugünkü yazımızda ise; 2018 yılından aklımızda kalanları şöyle bir hatırlayalım;

20 Ocak 2018; Türk Silahlı Kuvvetleri; Afrin'e yönelik 'Zeytin Dalı Harekatı' operasyonu başlattı. TSK ve desteklediği Özgür Suriye Ordusu'nun sürdürdüğü operasyona, Afrin'de çok sayıda zeytin ağacının bulunmasından dolayı 'Zeytin Dalı Harekatı' adı verildi.

8 Şubat2018; E-Devlet üzerinden 'Soyağacı Sorgulama' hizmeti başladı ve vatandaşlar 1800'lü yıllara kadar olan aile geçmişini görüntüleyebildi. Sistem, yoğun ilgi nedeniyle saatlerce kilitlendi.

14 Mart 2018; Ünlü fizik profesörü Stephen Hawking tedavisi mümkün olmayan ALS hastalığı yüzünden 76 yaşında İngiltere, Cambridge'de yaşamını yitirdi.

23 Mart 2018; ABD Başkanı Trump’ın ateşlediği ticaret savaşları risk iştahını düşürürken, gelişen ülke paralarını da baskıladı. Dolar sığ piyasada da olsa ilk kez 4’ün üzerini........

© Yeni Birlik