We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

"ÇITIR" TELEVİZYON PROGRAMLARI!

1 0 0
28.07.2019

Ah şu yaz ayları, herkesin yıl boyunca rüyalarını kurdukları bir dönem. Yorgunluk atmak ve kafa dinlemek için tatil planları yaparlar. Sadece insanlar için geçerli değil bu kurum ve kuruluşlar da bu dönemlerde tatil programları uygularlar, yeni iş peşinde koşmayıp rutin işlerini yürütmeyle yetinirler.

Bunlardan en akla geleni ise; hiç kuşku yok ki, zor yaşam şartlarında dar gelirlinin tek meşgalesi ve eğlencesi olan televizyonlardır. Yaz döneminde ekranları karartmazlar ama karartmaktan çok daha beter hale getirirler.

Tüm izlenen diziler ya sonlandırılır veya sezon finali kandırmacasıyla gelecek döneme taşırılmak için lastik gibi uzatılırlar. Sadece diziler değil, izlenen bazı programlar da aynı yöntemle gelecek döneme ötelenirler.

Bir başka eğlence şekli ise ekranlardaki filmlerdir. Onlarda da yaz tatili başlamıştır ve ekranlara dolgu program muamelesi gören birkaç kez tekrarlanmaktan gına getiren filmlerle televizyon izleyicilerinin ekranlardan uzaklaşması için her şeyi yaparlar. Bu arada, ekranlardan geçici de olsa uzaklaşan dizilerin açığını kapamak için yazlık, alelacale çekilen yerli diziler, açık kapama görevini üstlenirler. Uzun zamandır ekranlarda özlemini duyduğumuz, dünyayı kasıp kavuran yabancı dizilere de yer yok zaten. Yani kısacası; yaz dönemi televizyonları iyice kendini........

© Yeni Birlik