We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

GİST'E HAZIR MISINIZ?

6 0 0
17.01.2019

Organizatörler bu yıl ziyaretçi sayısının 100 binin üzerine çıkacağını düşünüyorlar. O nedenle de dördüncü yılında fuar alanını Taksim’den Yenikapı’ya Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’ne taşıyorlar. Bu taşınmanın amacı 4 günlük fuar boyunca aşırı kalabalık nedeniyle oluşan izdihamı azaltmak ve kapıların kapanması, fuara gelen insanların içeriye girememesi gibi durumların yaşanmasına engel olmak.

Biletleri bir süre önce fuarın resmi web sitesi üzerinden (indirimli olarak) satılmaya başlanan GİST’e ziyaretçiler 16,50 TL’den başlayan fiyatlarla girebilecekler. Oyun sektörünün profesyonelleri ise 645 TL, 850 TL ve 2035 TL’lik paketlerden birine dahil olacaklar.

Birçok insanın “oyun” olarak gördüğü bu sektörün aslında ne kadar büyük (ve de zengin) olduğunu anlamak için son yılların popüler oyun şirketi Zynga’nın Türkiye’ye yaptığı doğrudan yatırımlara bakmak bile yetiyor. İlk önce yerli bir oyun şirketi olan Peak Games’in elindeki oyunlardan bir kısmını 100 milyon dolar vererek satın alan Zynga, 2018’in Mart ayında da bir başka yerli oyun şirketi olan Gram Games’i 250 milyon dolara satın aldı. Yani kısa zamanda Türkiye’de üretilen markalar dünya piyasasında 350 milyon dolar olarak değerlendi.

GIST Marka ve Pazarlama Yöneticisi Meriç Eryürek, bu rakamları dünya oyun sektörünün büyüklüğünü kolayca anlatabilmek için paylaşıyor. Meriç Bey, 2017........

© Yeni Birlik