We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

ERMENİSTAN'DA İÇ HESAPLAŞMA MI?

6 1 0
02.03.2021

Her türlü uluslararası kararları ve girişimleri hiçe sayarak Azerbaycan öz toprağı olan Dağlık Karabağ’ı sonsuza kadar elinde tutacağını zanneden Ermenistan başkalarının sırtına dayanarak ektiği rüzgar’ ın karşılığını fırtına olarak almaktadır. Barış ve istikrar için yapılan birçok ateşkes önerisini kabul ediyor gibi gözükerek zaman kazanan ve kısa bir süre sonra katliamlarına devam eden Ermenilerin tek umudu olan Ermenistan büyük çalkantı içinde. Dizginlerini ellerinde tutan ülkeler arasında savrulup duruyor.

İlginç olan Ermenistan’daki darbe girişimi adlı tiyatronun, Ermenilerin Rusların da göz yumması ve desteği ile gerçekleştirdikleri Hocalı katliamının yıldönümüne denk gelmesi kaderin garip bir cilvesidir. Bugüne kadar yaşanan en büyük insanlık suçları arasında yer alan bu katliam için asla Ermenistan’dan hesap sorulmamış, bundan destek alan Ermenistan saldırı ve katliamlarına devam etmiştir.

Azerbaycan Ordusu’nun Şusa şehrini ele geçirdikten sonra Hankendi ve Hocalı’ya girmelerine çok kısa bir zaman kalmışken, Rusların her iki tarafı ateşkese zorlamasında, Ermenilerle ortak oldukları katliamın izlerinin ortaya çıkmaması çabalarının da rol oynadığı unutulmamalıdır.

25 Şubat 1992 tarihinde yapılan bu katliamda 613 Azerbaycanlı Kardeşimiz yaşamını yitirmiştir.106’sı kadın,63’ü çocuk,70’i yaşlı olan kayıplarımız Ermenistan’ın bu tür katliamlara alışık olduğunun en önemli göstergesi niteliğindir. Anadolu topraklarında yaptıkları katliamlarla benzerlik göstermektedir bu vahşet. Ne oldu derseniz ? Türkiye’ye en ufak bir durumda yaptırım uygulayanlar asla ve asla bu tür bir girişimde bulunmamışlardır. Hollanda’da hükümete geçen hafta verilen öneri gibi bu sözde batılı değerlere sahip olduğunu söyleyen devletler hala Ermenilerin soykırıma uğradıklarını iddia etmekte, konuyu araştırma yönündeki Türkiye’nin çabalarına ise asla yanaşmamaktadırlar. Gerçeklerle yüzleşmekten korkmaktadırlar. Siyasi gelecek kaygısı ile Ermeni yandaşlarının oylarını kaybederek seçilememe korkusu erdem ve vicdana uzak bu tür karar ve girişimlere neden olabilmektedir.

Batılı değerler asla olmamıştır dünya........

© Yeni Birlik


Get it on Google Play