We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

ABD, KURDUĞU ÜSLERLE TÜRKİYE'Yİ Mİ KUŞATIYOR?

4 18 2
03.03.2021

ABD’nin terör örgütü PKK/PYD’ye yönelik askeri sevkiyatları artarak devam etse de Amerika’nın Türkiye'yi güneyden kuşatma planı ülkemizin gerçekleştirdiği başarılı operasyonlar ile akamete uğradı. Son olarak Irak'ın kuzeyindeki Gara'da Pençe Kartal-2 Harekatı ile PKK’ya büyük kayıplar verdirildi.

Şehit ateşini bir kez daha yüreklerimize düşüren terör örgütü elbette bunun hesabını verecek ve son terörist yok edilinceye kadar mücadele devam edecek.

Şimdi sırada Sincar operasyonunun olduğu belirtiliyor.

Tabii ABD bu operasyonları engellemek için elinden geleni yapıyor.

Türkiye, Suriye ve Irak sınırının kesişme noktasındaki Ayn Divar bölgesinde üs kuracağı iddia edilen ABD, olası Sincar operasyonu açısından kritik olan bu bölgede üs kurarsa terör örgütüne can suyu olmaya çalışacak.

Bu durumun Türkiye- ABD ilişkilerini daha da gergin bir hale getireceği aşikar.

Binlerce kilometre uzaktan gelerek Irak, Suriye, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkelerde üs kuran ABD, Türkiye - Yunanistan sınırına yakın bir bölgede bulunan Dedeağaç'a da bir süredir asker yığıyordu. Bölgeye NATO tatbikatlarını da bahane ederek ciddi bir silah yığınağı yapan ABD, buradaki stratejik limanın özelleştirilmesini ve işletmesini devralmaya çalışıyordu.

NATO’nun ‘Defender Europe 21’........

© Yeni Birlik


Get it on Google Play