We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Medyanın hal ve gidişi

20 10 22
12.01.2019

Sosyal medyanın gelişmesi de en başta gazeteleri olumsuz etkiliyor. Ancak şunu kabul etmek gerekir ki, medyadaki asıl dert ekonomik değil siyasîdir. Ekonomik krizler bir şekilde aşılır, ama başka isimlerle uygulamaya konulan ‘sansür’ün, ‘korku’nun aşılması belki de yıllar alır.

Türkiye’yi idare edenlere göre medya şimdiye kadar olmadığı kadar güçlü, kuvvetli, hür, serbest... Başta uluslar arası kuruluşlar olmak üzere ülkemizdeki meslek kuruluşları da tam aksini düşünüyor. Peki gerçek nedir? Şunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz ki, ismi ne olursa olsun medya geçen yıllara nisbetle rahat değil, serbest değil, endişesiz değil.

Şu da var ki, ‘bir kısım medya’ geçmiş yıllara nisbetle çok rahat, çok huzurlu, çok güçlü. Sebebi de bazı idarecilerin desteğini almış olmaları. Gerçi vatandaşın bu noktada bir sıkıntısı yok. Medya, bir yönüyle geçmiş yıllarda yaptıkları hataların bedelini ödüyor. Elbette bugün yapılan yanlışların bedeli de başka zamanlarda ödenir. Ne doğrarsan çanağına, o gelir kaşığına misali...

10 Ocak, 1961 yılında “Çalışan........

© Yeni Asya