We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

MÜSİAD’ın kumar ve türevleri raporuna tebrikler 

12 3 14
01.01.2019

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ve Uluslararası Teknolojik, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı (UTESAV) tarafından geçtiğimiz perşembe günü, “Kumar ve Türevleri Raporu Basın Lansmanı” gerçekleştirildi.

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, UTESAV Mütevelli Heyeti Başkanı Mehmet Develioğlu ve Mütevelli Heyeti Üyeleri Yusuf Cevahir ile Doğan Alperen’in katılımlarıyla düzenlenen lansmanda, toplumsal tabana hızla yayılan ve eylemsel bir bağımlılık olan kumar ve türevlerine karşı mücadele yöntemleri, somut tespitler ve öneriler konuşuldu.

Öncelikle MÜSİAD ve UTESAV yönetimini rapordan dolayı tebrik ediyorum. Raporda keşke daha somut bir şekilde problem muhatap ve çözüm adreslerinin altı çizilseydi daha verimli olurdu.

2011 yılından bu yana ülkemizde gözle görülür tehlikeli bir şekilde yayılan ve devletin seferberlik ilan ettiği 5 zararlı bağımlılıktan biri olan kumar konusunda MÜSİAD’ın rapor yayınlaması çok önemli bir husustur.

MÜSİAD, ulusal ve uluslararası düzeyde bağımsız ve bağlantısız hareket eden bir iş adamları derneğidir.

Önceden belirlenen ilke ve değerleri paylaşan, üye sayısını artırmak, üyeleri arasındaki dayanışmayı geliştirmek ve kendi içinde sağladığı bu birlik ve beraberlik ruhuyla ülkemizin maddi ve manevi yönden gelişmesine katkıda bulunmaktadır.

Daha ziyade ekonomik faaliyetleri göz önündedir.

Ülke genelinde kontrolsüz bir şekilde büyüyen ve gençliği hedef alan uyuşturucu, uyarıcı madde, kumar, teknoloji, alkol ve tütün bağımlılığı ile mücadele konusunda maalesef sivil toplum kurumlarımız ve üniversitelerimiz bu soruna ne hikmetse uzak duruyorlar.

MÜSİAD’ın kumar ve türevleri raporunu, aslında Türkiye Diyanet Vakfı İslam Araştırmaları Merkezi (İSAM), Ehli Sünnet Âlimler Birliği, Marmara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi, İslâmî İlimler Araştırma Vakfı (İSAV), Tüm İlahiyat ve Yüksek İslam Enstitüleri Mezunları Derneği (TİYEMDER), ÖNDER İmam Hatipliler Derneği gibi kurumlarımızın hazırlaması topluma ve........

© Yeni Akit