We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Hitler Yahudi miydi?

73 22 1
08.05.2022

Adolf Hitler ölümünün üzerinden 77 yıl geçmiş olmasına rağmen dünyada en fazla merak edilen lider olma özelliğini açık farkla koruyor. Cesedinden tek bir kıl bile bulunamamasından başlayarak nasıl ve nerede doğduğuna kadar yığınla merak uyandıran karanlık nokta var hayatında. Hakkında on binlerce kitap yazılmış ve halen yazılmakta. Bu arada hayat felsefesini ve mücadelesini anlattığı Kavgam adlı kitabı dünya klasikleri arasına girmiş durumda.

Geçenlerde Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, “Dünyadaki en şedit Yahudi aleyhtarlarının bizzat Yahudi kökenli olduklarını”, dahası, Hitler’in de Yahudi bir kökenden geldiğini söyleyince beklenebileceği gibi kelimenin tam anlamıyla “kıyamet koptu”. Filistin topraklarını işgalini yönetenler hemen başlarını kaldırıp şiddetle tepki gösterdi ve Lavrov’un sözünü geri almasını beklediklerini bildirdiler. Önce ses çıkarmayan Putin, tepkilerin dozu ve şiddeti atmaya başlayınca İsrailli mevkidaşıyla yaptığı telefon konuşmasında -her ne kadar Ruslar bu ifadeyi kullandığını resmen kabul etmese de- bunun Lavrov’un şahsi inancı olduğunu söyleyip özür diledi. Lavrov’un ise sözünün eri olduğu, yani iddiasının arkasında durduğu nazar-ı dikkati çekti.

Aslında öylesine söylenmiş bir söz değildi Lavrov’unki. Bazı kanıtlara dayanıyordu ki, kendisi de zaten bu kanıtlara atıfta bulunuyordu konuşmasında. Buna göre Hitler’in babaannesi bir Yahudiyle gayri meşru ilişkiye girmiş ve bu ilişkiden doğan çocuk Hitler’in babası Aloys Hitler olmuştu.

Hitler’in kalıntıları olduğu söylenen bazı buluntular Sovyetler Birliği askerlerinin eline geçmiş, onlar da Moskova’da bir müzede kasaya kilitlenerek pek sınırlı sayıda araştırmacıya açılmıştı. Yakınlarda yapılan bilimsel bir araştırmada Hitler’in ailesinin bir ferdine yapılan DNA testi, eldeki kalıntılarla şaşırtıcı bir benzerlik göstermiş ve Hitler’in soyunda Yahudi geni bulunduğu yazılmıştı. (Özet için bkz. Jennie Cohen’in www.history.com adlı sitede yayınlanan 29 Ağustos 2018 tarihli yazısı: https://www.history.com/news/study-suggests-adolf-hitler-had-jewish-and-african-ancestors#:~:text=JENNIE COHEN,AUG )

Gerçi araştırmalar devam ediyor ve bu bulgular da her an yanlışlanabilir ama bu kadarının bile Siyonist çevreleri nasıl hop oturtup hop kaldırdığı da ortada. Sanki İsrail’deki akademik faaliyetler çok bilimsel esaslar üzerinde........

© Yeni Akit


Get it on Google Play