We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

ABD’nin fitne heyetine Ankara’dan kırmızı kart

19 1 19
12.01.2019

Kısa bir zaman önce ABD Başkanı Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Boston başkanlığındaki heyet Ankara’ya gelmişti.

Boston, gelmeden düşmanlığını kusan açıklamaları gelmişti.

Ankara’dan önceki durağı İsrail’den pervasızca açıklamalarda bulunmuş ve şartlarını sıralamıştı. “Bizimle tam koordinasyon olmadan Türkiye’nin Suriye’de operasyon düzenlemesini istemiyoruz.

Kürtleri korumaya yönelik anlaşma imzalanmadan ABD askerlerinin çekilmesi gerçekleşmeyecek” demiş.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, “ABD, Türklerin Suriye’de Kürtleri kıyıma uğratmamasını güvence altına almaya çalışıyor” diyerek, benzer küstahça açıklamaları yapmıştı.

Öncelikle ifade etmek isterim ki, “Türkler, Kürtleri yok ediyor. Katlediyor veya kıyımdan geçiriyor” gibi yalan ve iftiralarda bulunanlar, hangi ülkenin üst düzey temsilcisi olursa olsun müfteridir, küstah ve alçaktır.

İRTİRALAR VE İHANET PROJELERİ

Türkiye’yi karalamak amacıyla yalan ve yanlış beyanlarda bulunan o kişi veya kişiler, Kürtlerin asla seveni değillerdir.

Bölgede işgalci olarak bulunan bu emperyalistler, ‘Kürtleri koruyor’ görüntüsü altında bölücü terör örgütlerine korumak ve kollamayı sürdürmeyi hedefliyorlar.

Kısacası işgalci ABD, Kürtleri değil, Kürtlere zulmeden teröristleri destekliyor ve koruyor.

Amacı, ‘Irak’taki işgal, katliam ve yıkım sonrası bölmek suretiyle sömürgeleştirdiği Irak’taki projesinin bir benzerini Suriye ’de gerçekleştirmektir.

Nihai hedefleri ise Orta Doğu’yu tam anlamıyla işgal etmek ve İsrail’in güvenliğini sağlamak, ona yeni alanlar........

© Yeni Akit