We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Para, faiz ve infak 

30 1 7
17.02.2019

Çağımızda büyük savaşların arka planında nelerin olduğu, nelerin döndüğü ve irili ufaklı ne projelerin yapılıp uygulandığı mazlum ve mahkûm halkların bilgisi dışındadır. Çünkü geri kalmış toplumların aklî fonksiyonları hadımlaştırılmıştır. Kendi üstün değerlerini idrakten aciz hale düşürülmüşlerdir. Böyle toplumların âkibetleri zelil olmaktan ileri geçmez.

Bilindiği gibi güçlüler, ekonomik ve ideolojik savaşlarını ısrarla sürdürüyorlar. Başaramadıklarında askeri güç kullanmaya başvuruyorlar. Askeri güç kullanmada zafiyet gördüklerinde para gücünü devreye sokuyorlar. Yanı sıra topluma virüsler pompalıyorlar. Lüks tüketim ve sınırsız özgürlük kumpası ile toplumu aşırılığa itiyorlar, imrendiriyorlar.

Gerçekten bugün “Ortadoğu” ismini kamuflaj olarak reva gördükleri İslam ülkelerine daha nice projeler yüklüyorlar. Donanımlı ajanları ve yerli işbirlikçileri faaliyette aşırılaşıyorlar.

Doğal olarak çağımızda müslümanların kendi öz sistemlerini hatırlamaz ve umursamaz olmalarından dolayı üstün değerlerini de kaybettiler. İnanç sistemleri ile hiç uygunluğu olmayan faiz düzeninin merkezi olan bankalara adapte oldular. Bir nevi faize ve dolayısı ile bankaya köle durumuna düştüler. Faiz düzeni olan bankalardan başka hiçbir alternatif bile düşünme mecali kalmamış müslümanlar, Allah Teâlâ’ya rağmen inançları gereği uyma ve uygulama zorunda oldukları kendi sistemlerini unuttular. Faiz düzeninden başka para........

© Yeni Akit