We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

CHP’ye avukatlığın, attığın o iftira seni çarpar, Temel bey!

216 14 25
23.09.2021

Önce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kırklareli’de geçtiğimiz hafta içinde yaptığı konuşmayı vereyim:

“İktidar, üniversite öğrencilerinin yurt sorununu 20 yıldır çözemedi. 1 yıl içinde yurt sorununu çözmezsem siyaseti bırakacağım.”

En basitinden, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanalı 2.5 yıl olan CHP’nin, bir tane yurt yapmadığı, mevcut yatak kapasitesine bir tane ilave yapamadığı gerçeği karşısında..

Bir de utanmadan, “1 yıl içinde yurt sorununu çözerim., Çözmezsem siyaseti bırakırım” diye, işkembeden sallayan Kılıçdaroğlu karşısında..

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da, ABD ziyareti öncesinde, havalimanında yaptığı basın toplantısında, Kılıçdaroğlu’na şu cevabı veriyor:

“Tabii Bay Kemal’e kalırsa, Bay Kemal’e ne yaparsanız yapın, yediremezsiniz. Çünkü onun dünyası farklı, dikili bir taşı yok, dikili bir ağacı yok. Ama yalan mı? Aman yarabbi, bunda bol. Onunla beraber hareket eden bazı medya grupları da var. Onlar devamlı karalama kampanyasını da sürdürüyorlar. Ne yaparlarsa yapsın, kervan yürüyor ve yürüyeceğiz. Hiçbir dönemde olmadığı kadar yoğun bir şekilde öyle bir yalan atıyor ki bir sene içinde Türkiye’de bu sorunu bitirecekmiş. Zaten böyle abartılacak bir sorun yok ki. Ne abartıyorsun? Şu anda bizim üniversite öğrencilerimize yönelik atılan bu adımlar hiç bir dönemde atılmış değil. Gayet başarılı şekilde yürüyor.”

Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun “bir yıl içinde sorunu çözerim” açıklamasına atıf yapıyor ve AK Parti iktidarı döneminde üniversite öğrencileri için yapılanların, hiçbir iktidar döneminde yapılmadığını hatırlatıyor..

Erdoğan, bu girişten sonra, hemen devamında, yine Kemal Kılıçdaroğlu’nu muhatap almaya devam ederek şunları söylüyor:

“Biz göreve geldiğimizde üniversite öğrencilerinin aldığı burs 45 liracıktı. Ya elinize dilinize dursun ya. Şu anda 650 liraya çıktık. Nereden nereye geldik. Özellikle yurt konusunda bugüne kadar hiçbir iktidarın yapmadığı yatırımları yaptık. Bizden önceki dönemlerde böyle yurtlar söz konusu değildi.”

Bu kronoloji karşısında, sayın Cumhurbaşkanı’nın “elinize dilinize dursun” sözünün kime yönelik olduğu konusunda küçücük bir tereddüt duyan var mı?........

© Yeni Akit


Get it on Google Play