We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Afedersiniz Sayın Bakan, bu kadar mı öngörüsüzsünüz!

275 7 6
31.08.2021

17-25 Aralık FETÖ Emniyet darbesinin hedeflerinden birisi olan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, belki de Karadenizli olmanın fevriliği ile, “Tarafıma baskı yapılmasını kabul etmiyorum. Etmiyorum çünkü, soruşturma dosyasında var olan ve onaylanan imar planlarının büyük bir bölümü Sayın Başbakan’ın onayıyla yapıldı. Bu milleti ve vatanı rahatlatmak için Sayın Başbakan’ın istifa etmesi gerektiğine inandığımı ifade ediyorum” sözlerini sarfederek, kendisi de bakanlık görevinden istifa etmişti..

Üzerinden 7 yıl geçtikten sonra.. Özellikle de FETÖ’nün 15 Temmuz hain darbe girişimini de yaşadıktan sonra.. Bugün çok daha iyi anlaşılıyor ki; 17-25 Aralık operasyonu, devlette yanlış giden bazı işleri düzeltme amaçlı bir operasyon asla değildi..

“CIA ile iş kotaran” bir “derin yapı”nın çarklarına çomak sokan “AK Parti iktidarı”işbaşından indirme operasyonu idi..

Meşru hükümete yönelik, “Ya bana itaat et, ya da ben seni indirmesini bilirim” tehdidi eşliğinde, “Ölümlerden ölüm beğen” operasyonu idi..

17 Aralık darbe operasyonu yapıldığında Başbakanlık koltuğunda oturan Tayyip Erdoğan, yılların tecrübesi ile..

CIA ortaklı derin yapının kurduğu tezgahı ve ihanetin büyüklüğünü görerek, “Nihai hedefiniz, dört bakan değil, AK Parti iktidarı.. AK Parti iktidarının size boyun eğmemesi için, hedef seçtiğiniz bakanları, tartışma çıkmasın diye kenara alıyorum. Ama sizin de canınıza okuyacağım” kararını aldı ve hayata geçirdi..

Birileri istediği kadar, “Yolsuzluk yoktuysa, 4 bakan niye istifa ettirildi” desin..

Ben de onlara, “Yolsuzluk var idiyse, 4 bakanı istifa ettiren AK Parti yönetimi, niye onları, o tarihte büyük oranda FETÖ’nün kontrolünde de olsa, yargıya teslim etmedi?” derim..

Tekrar tekrar aynı konuları anlatmaya ihtiyaç yok.. 17-25 Aralık operasyonu, ABD menfaatleri için yapılmış bir darbe girişimidir. Bu devletin, bu milletin tek kuruşu, ne o dört bakanın, ne onların çocuklarının, ne de herhangi bir kamu görevlisinin cebine girmiştir..

17-25 Aralık operasyonunun özetini bu kadarla aktarıp, biz esas konumuza dönelim.

Tayyip Erdoğan, o tarihte kurulan tezgahı gördü..

Ama Erdoğan’ın yıllarca birlikte yol yürüdüğü Erdoğan Bayraktar gerçek tezgahı göremedi..

Göremediği için de, o tarihte, “Başbakan’ın istifa etmesi gerektiğine inanıyorum” dedi..

Bu sözlerinin fevri bir çıkış olduğunu kısa süre sonra kabul edip, “Başbakanı istifaya davet” sebebi ile Erdoğan’dan özür........

© Yeni Akit


Get it on Google Play