We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Mayınlı tarlada top oynamak

368 4 9
08.04.2021

Anadolu coğrafyası dünyanın kilit taşını bağrında taşır. Doğu-Batı, Kuzey-Güney’in kesişme noktasında bir ülkede yaşıyoruz. Burası dünyanın “sıfır nokta”sı. Bunu görelim. Ve “Global reset”le birlikte “Tarihin sıfırlanmak istendiği bir zaman”dan söz ediyoruz. Bu olaylar darbe işareti mi? Bundan sonra darbe olur mu, olmaz mı? Bakın, dış destek varsa içeride birileri bunlara destek verecek olursa her şey mümkün. Cercil D’orient ve bunların türevlerine dikkat. Bu 104 amiral konusunun çok yönlü değerlendirilmesi gerek.

Kemalizm ve laiklik soslu Gezi’den miras kalan kanal karşıtlığı ve “Montrö’ye dokundurtmam” lobisinin kendi başına bir hareket olmadığını görelim. Bu işi kaşırsanız, bunun arkasından kripto BÇG ve kripto FETÖ’cüler çıkabilir. Onlar kök hücre gibi her kalıba girebilir. Birileri bunları “Mayınlı tarla”ya sürdüler. İçlerinde sıradan, dostlar alışverişte görsün kabilinden birileri de vardır. Birileri onları öne çıkarıp, konuşturabilir de.

Manzaraya bakıyorum da, bu işin arkası gelecek gibi. Bu kavga ne kadar büyür, dallanır-budaklanırsa, uluslararası sistem bundan o kadar kazançlı çıkar. Bugün olan tam da bu..

Tekrar söylüyorum. Bu süreç, bizim topraklarımızda, vekalet savaşı şeklinde, bir Atlantik, Pasifik hesaplaşmasına dönüşüyor. Bizim aklı evveller de bu mayınlı tarlada top oynuyorlar. Sonunda ölen ölür, kalan sağlar oyun kurucuların kucağına düşer. Bizim tarihimiz bu örneklerle doludur.

Oysa bize denmedi mi, “tefrikaya düşmeyin sonra rüzgarınız kesilir”. Akif bu anlamda demedi mi “Tefrika girmeden bir millete düşman giremez / Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez”.

Halimiz ortada! Biz bu adamlarla mı yola devam edeceğiz, bu kafayla mı!. Bu Mediayla mı, bu Bill’in adamları mı ufkumuzu aydınlatacak. Bu İlahiyatçılar mı bize yol gösterecek, cesaret verecek! Bu siyaset mi çözüm üretecek. Daha biz CoVID’i anlamadık, anlatamadık ki! Great Reset’i anlayabildik mi, anlatabildik mi! Trans Humanizm, Neuralink, Chip, Humanoid, Klonaid, Siborg, sentetik et, sentetik dini anlatabildik mi! 1,5 yıla yaklaştık, Maske, Mesafe, Musluk gidiyoruz. PCR yalanını bile anlatamadık Ankara’ya. Bu kafayla biz Kanal / Montrö sürecini anlayıp anlatana kadar atı alan Karadeniz’i, Ege’yi, Akdeniz’i geçer gider.

Sahi bizimkiler Montrö’yü nasıl savunur! “Mecburduk” de, anlarım. Bugün bu konuyu yeniden gündeme getirmek doğru değil” de, anlarım. Ya hu, “Gemilerin geçişini düzenleyen Montrö Boğazlar Sözleşmesi, Türkiye’nin hakimiyetini kı-sıt-lı-yor”. Mısır........

© Yeni Akit


Get it on Google Play