We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Şirketinizin Sağlık Taramasını (CheckUp) Yaptırdınız mı!

2 0 8
06.09.2021

Sağlıklı şirket, dinamik olarak değişen, belirsiz bir ortamda faaliyet gösteren ve sağlıklı olmayan rakiplerinden (finansal performans açısından) nispeten daha başarılı olan şirket olarak tanımlamaktadır.

Rekabetçi dinamik ortamlarda üstün finansal performans gösterdiği tespit edilen şirketlerin “Sağlıklı” organizasyonlar olduğu varsayılmıştır. Örgütsel strateji ve yöneylem araştırmaları bu tanımı desteklemektedir.

Sağlıklı şirketlerin özelliklerini anlamak çok önemlidir. Yapılan araştırmalardaki temel bulgular, sağlıklı şirketlerin sektörlerinde mutlaka en iyi finansal performans gösterenler olmadığı argümanını desteklemektedir. Bunun yerine, sağlıklı şirketler sektörlerinde başarılı ve başarısız organizasyonlar arasında orta bir konumda yer alıyor gibi görünmektedir. Ayrıca, sağlıklılık, uzun bir süre boyunca sürdürülmesi zor olan bir durum gibi de ele alınmaktadır.

Şirketlerin sağlıklı bir şekilde faaliyetlerini değerlendirebilmek için: (1) operasyonel süreçlerine yönelik olarak ne tür planlar ve çalışmalar yaptıklarının analiz edilmesi, (2) Bunun yanında........

© Yazar Gazetesi


Get it on Google Play