We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Ali Erbaş ve Yekta Saraç İngiliz İhvanizm’inin masum kurbanları mı?

7 0 1
21.09.2021

Yaklaşık 8 aydır sizlere bu köşeden dilimiz döndüğünce bir şeyler söylemeye çalışıyoruz. Türkçe cehennem dili değil bilakis cenneti yaşamak isteyenlere hayat verenlerin dili diyoruz. Türkçe, İslam medeniyetini canı pahasına huduttan hududa atılarak canını ortaya koyanların dilidir diyoruz. Türkçe bilim dili olamaz diyenlere inat Nobel ödülü alan Aziz Sancarların dilidir diyoruz.
"GÜNAYDIN” diyoruz, yaşasın cumhuriyet diyoruz. Türkiye’deki yeni İslamcılığın İngilizseverlik olduğunu ve bunun tevhid inancının sahibi Allah’ın getirdiği din ile alakasının olmadığını söylüyoruz. “TANRI”sız bir Müslümanlığın İslam dinini yok etmek isteyen, İslam medeniyetinin köklerini yok etmek isteyen, Türk İslam düşünce sistematiğini yok etmek isteyen İngiliz işgal kuvvetlerinin bir hamlesi olduğunu söylüyoruz. Mısır, İngilizler tarafından işgal edildiğinde bir çok İslam beldesi ve coğrafyası İngilizler tarafından işgal edildiğinde bu işgalin kalıcı olabilmesi için Türk düşünce sistematiğini haydi biz buna “Osmanlı” diyelim; dilini ve din anlayışını değiştirip İngilizlere uyum içinde yaşanılmasını sağlamak için yeni bir anlayış, yeni bir ideoloji oluşturdular. İşte bu anlayış, ideoloji; Allahsız, tevhidsiz omurgasız bir din anlayışıdır ve adı bazen İhvanizm, bazen Selefizm bazen de Taliban şeklinde tezahür ettirildi. Bu yeni zihin inşaasının en büyük düşmanlığı Türkçe, Türk ve Atatürk kavramlarınadır. Eski YÖK başkanlarından Kemal Gürüz ve Yekta Saraç’ın farklı ideolojilere sahip gibi görünmelerine rağmen Türkçe düşmanlığında birleşmelerinin sebebi bu yeni zihin inşa etme projesinin Türkiye’deki yansımalarıdır. Gençliğe Hitabe’deki “Aziz vatanın tüm kaleleri işgal edilmiş olabilir” sözü şimdi daha iyi anlaşılıyor.

Cumhuriyet düşmanlığı, Türk ve Türkçe düşmanlığının sebebi bu anlayıştır.


Kuran-ı Kerim’in Arapça’dan başka dile çevrilemeyeceği tartışmasını hepimiz biliriz. Cumhuriyet ilan edilince İngilizler büyük........

© Yazar Gazetesi


Get it on Google Play