We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

ALMANYA BAŞBAKANI MERKEL BİRİNCİ NESİL GÖÇMENLERE ÖDÜL VERDİ!

1 0 2
06.09.2021

Başbakan Angela Merkel, İkinci Dünya Savaşı sonrasında Almanya’nın kalkınmasına katkı sağlayan birinci nesil göçmenleri unutmadı. Almanya Uyum Vakfı’nın inisiyatifiyle gerçekleşen törende birinci nesil temsilcilerine ödül verdi.

Başbakan Angela Merkel, Almanya ile Türkiye arasında imzalanan iş gücü anlaşmasının 60’ıncı yılı nedeniyle Almanya’nın kalkınmasına katkı sağlayan birinci nesil temsilcisi göçmenlere ‘Talisman’ ödülü verdi. Almanya Uyum Vakfı inisiyatifiyle Başbakanlık’ta gerçekleştirilen törende Merkel, Almanya’da 2019’da ‘Yılın Doktoru’ seçilen Dilek Gürsoy’un annesi Zeynep Gürsoy’a ödülü takdim ederken, Almanya’ya katkılarından dolayı teşekkür etti. Törene, eski Cumhurbaşkanı ve Almanya Uyum Vakfı Başkanı ChristianWulff ile Federal Göç ve Uyumdan Sorumlu Devlet Bakanı AnnetteWidmann-Mauz da hazır bulundu. Törende Hırvat, Vietnam ve Güney Kore’den gelen birinci nesil temsilcilerine de Talisman ödülleri verildi.

MİSAFİR İŞÇİLERE BORÇLU

Tören öncesinde Berlin Devlet Operalarında ‘KomischeOper’ bünyesindeki ‘Selam Opera’ projesi yöneticisi Mustafa Akça’nın da katıldığı dijital ortamda bir panel düzenlendi. Merkel, göçün ilk........

© Yazar Gazetesi


Get it on Google Play