Nakon jučerašnjih reakcija na najnoviju hajku koju prolazi zamenica glavnog urednika Agencije FoNet Tamara Skrozza, konačno se oglasilo Ministarstvo informisanja i telekomunikacija. Ova je reakcija dočekana sa nestrpljenjem, jer je, među ostalima, i ova institucija bila na spisku onih od kojih je traženo da se što pre izjasne i zaštite Skrozzu.
Reagovanje Ministarstva, međutim, sasvim je suprotno od onoga što su FoNet i novinarska udruženja tražili. Na gotovo dve novinarske šlajfne teksta sa licemernim naslovom “Sučelimo stavove i činjenice, a nipošto ljude”, nadležno ministarstvo se, u suštini, pridružuje lažnim optužbama i jezivim željama koje Skrozza dobija od ponedeljka uveče, kada su na nju naskočili “Informer”, “Alo”, “Novosti”, Pink i slični nepomenici.
Lažno tumačenje neistine
Zlokobno je to saopštenje koje počinje kao da je neko tamo razumeo da su svi zabrinuti jer im je koleginica izložena nerazumljivoj i nerazumnoj hajki: “Ministarstvo informisanja i telekomunikacija izražava zabrinutost zbog sve učestalijih manifestacija govora mržnje i otvorenog poziva na nasilje i/ili čak i na ubistva neistomišljenika kojima je ispunjen naš javni prostor.”
Pročitavši ovaj pasus, autorka ovog komentara pomislila je da se u Ministarstvu brinu za bezbednost Tamare Skrozze. Međutim, u SNS-ovoj Srbiji u 2024. godini, takvo očekivanje je naivno, a možda i glupo. Jer, nastavlja ministarstvo u svom saopštenju: “Najnoviji primer jeste deo izjave gđe Tamare Skroza dat u emisiji ‘Da sam ja neko’ emitovanoj početkom juna ove godine u programu TV N1.”
Obrt se događa već u narednoj rečenici gde Ministarstvo sledi narativnu liniju koju im........