I hendene på rike menn |
Lytt til saken
Tidligere i høst ble det annonsert at Met Galaen i 2026 offisielt er sponset av Jeff BezosJeff BezosEn amerikansk forretningsmann og grunnleggeren av Amazon. Han er en av verdens rikeste. og hans nye fru, Lauren Sánchez Bezos.
Denne eksklusive gallaen holdes til inntekt for Costume Institute ved «The Metropolitan Museum of Art» i New York, og regnes som årets største motebegivenhet.
Det bemerkelsesverdige er at arrangementet ikke sponses av Amazon, men av det nygifte paret personlig.
Tidligere i år la Bezos-paret beslag på store deler av Venezia i forbindelse med bryllupet sitt, til kraftige protester fra lokalbefolkningen.
Kort tid etter prydet Lauren Sánchez Bezos forsiden av Vogue, et av verdens mest innflytelsesrike magasiner.
For mange fremsto dette som kjøpt og betalt, og som et forsøk på å pusse på omdømmet etter kritikken.
Vogue er tett knyttet til Met Galaen.
Det er magasinets tidligere sjefredaktør, Anna Wintour, som kontrollerer både gjestelisten og arrangementet.
Dette gjør koblingen mellom Bezos, Vogue og Met Galaen desto mer interessant, og problematisk.
Men hvorfor velger........