We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Aydın Doğan'ın ayak sesleri

227 27 12
02.03.2021

Bir iktidar değişikliğinde Aydın Doğan yeniden sağ ve sol liberalleri tekrar toplayıp eski günlerde olduğu gibi sağ liberallere ayrı, sol liberallere ayrı gazete çıkartıp ve yine her akşam ekranlara sürecek.

Eski günleri düşünün... Taha Akyol ve Murat Belge tayfası Aydın Doğan'ın kolları altında uzun yıllar mutlulukla ne güzel yanyana gelmişlerdi.

Şimdi, T 24 sitesinde sol liberaller ve sıkı durun Atatürkçü sosuna batırılmış ODA TV, kurumsal ve ideolojik hazırlıklarını tamamlamış görünüyorlar. Aydın Doğan "medyayı yeniden fetih" rüyaları görüyor.

İyi Parti, dağılan sağ merkezi bir türlü kuramadı ama, T 24 ve Oda TV sağ-sol merkezi şimdiden kurduk kuruyoruz ayağında hazırlıklar içinde, Allah dostluklarını bozmasın.

Hatırlayın Fetö merkez medyayı ele geçirmekle kalmadı sağ liberallerin başı Taha Akyol'u, sol liberallerin adamı Murat Belge'yi ve nicesini kafadan-damardan kendi 'siyasetine' bağlamayı başarmıştı.

Aydın Doğan, Ertuğrul Özkök ve Soner Yalçın, vb. boşalan merkez medya hesapları, şimdilik bu.

Gerisini seçimlerin ve iktidarın kaderi belirleyecek, yangından mal yahut selden kütük kaçırma değil, hayır, merkez medyayı yeniden inşa! Her yöne eğilebilen ideolojisiyle.

Şunları da hatırlayın: Sağ ve sol liberaller birlikte mutlulukla AB'ye giriyordu, yirmi-otuz yıl aralıksız AB öyle AB böyle cennetten yazılar yazdılar.

Ve hatırlayın, sağ ve sol liberaller, Orta-doğu'ya özgürlük ve demokrasi getirmek için Bush'u İstanbul Ortaköy'de ağırlıyor ve Amerika'yla omuz omuza insanlık savaşı veriyorlardı, hey gidi günler!

Ve bunu da asla unutmayın, sağ ve sol liberaller ve sığındıkları Aydın Doğan'ın medyası topu birden kurumsal ve yazar kadrosu olarak da hızla Fetö kontrolüne giriverdiler.

Merkez medyamız sağ ve sol liberalleriyle toplamda işte buydu: AB'ci, müttefikimiz Amerika ve Fetöcü.

Ve sonuç, Türk Ordusu'nu sattılar.

Fetö'nün Türk Silahlı Kuvvetleri'ni tasfiye sürecine nezaret edip manşetleriyle destek verdiler!

Yani merkez medya dediğimiz sağ ve sol liberaller CUMHURİYET'İ ekranlarda göbek ata ata kahkahalar eşliğinde SATTI!

Ve Silahlı Kuvvetleri ve Hukuk kurumlarını KİME SATTI?

Bir sümüklü şeyhe!

Kardeşlerim, burjuva eninde sonunda sizi satacaktır, tarihin ve sosyolojinin ve siyasetin değişmez kanunudur bu. On, yirmi, otuz milyon doları olup kıllanmaya başlayan herkesten siz de kıllanın çünkü dolarlar doların üstüne birikir ve arkada kalan herkesi ve her insanlık değerini satarlar.

1980 öncesi ve sonrası, düşünün Özal dönemini. İşçi ve sendikal haklardan tek satır bahseden merkez-ana-amiral medyanız oldu mu? Tam otuz yıl aralıksız Hürriyet'in ön sayfasında bir tek işçi, tazminat, kovulma, fabrika kapatma, vs. haberi çıkmadı, tarihin en büyük işçi kıyımları anlaşmalı arsa fiyatlarına fabrikalar satılırken yaşanırken.

Ve 80'li yıllarda taşradan gelip iş kuramayan-bulamayan gecekondulu kitleler cemaat ve hemşehri derneklerinden başka kapı bulamazken..

Merkez medyamız taşradan gelen kitlelerle tam kırk yıl sadece Orhan Gencebay-Müslim-Tatlıses-Ferdi Tayfun arabeskiyle ve Bülent Ersoy'un kesilen penisi, Hülya Avşar-Sibel Can magazin boğuntusuyla ilgilendi.

Gecekondulu kitlelerin ne işine ne suyuna ne maaşına ne tapusuz kanalizasyonsuz yapılarına, sokaklarına bakan çıkmadı, tarihin köyden şehire en büyük........

© Veryansın TV


Get it on Google Play