We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

FETÖ’nün yeni savunma argümanı! Darbeyle alakamız yok!

6 1 0
27.02.2021

Biden hükümeti masaya oturduktan sonra, Türk Hükümeti’ne karşı yaptığı saldırıların ve FETÖ örgütüne karşı programlı savunmalarının temeline yeni bir argüman oturtmaya çalışılıyor. Bu argüman Fetullah Gülen Terör Örgütünün 15 Temmuz darbe girişiminde hiçbir dahli olmadığı şeklinde. Yeni stratejileri tutarsa yakın zamanlarda bu argüman, kamunun önündeki tartışmaların arasına katılabilir. FETÖ ihaneti diğer siyasi kavgaların arasında eriyip gidebilir.

Olur mu olur…

Türk Devleti’nin Fethullah Gülen hareketi ile mücadelesinde milat 15 Temmuz ve sonrası değildir. Türkiye darbe girişiminden çok önce Erdoğan başkanlığındaki AKP’nin ve ona bağlı bazı siyasetçilerin yargılanması talebinin arkasında Hizmet Hareketinin yargıç ve savcılarının olduğunu belgeleyen 84 dosyayı 2013 yılında ABD’ye göndermiştir. Dosyaların akıbeti hakkında halen somut bir sonuç alınamamıştır.

15 Temmuz sonrası Gülen’in bizzat kendisi ve temsilcileri, başarısız darbe girişiminin arkasında olmadıklarını tekrar tekrar ifade ettikten sonra stratejinin argümanı somutlaşmıştır.

Uşak’ta bir mahkemenin Gülen’i iki kez müebbet ve 1900 yıl hapis cezası ile yargılamasının uluslararası mahkemelerde bir karşılığı olmamıştır.

Darbe sonrası yaşananları hatırlamamız çok çok önemli. Bildiğiniz üzere Biden ve ekibi darbenin sorumlularını tarihsel ve siyasi olarak temizleme girişimleri 24 Ağustos 2016 tarihinde Türkiye’ye gelerek başlattılar. Joe Biden ve arkasındaki küreselci stratejinin temsilcileri, Türkiye’de yaşanan darbe girişimi sonrası dönemin ABD hükümetinden bağımsız bir şekilde devreye girdiler. Ne yazık ki o dönemde Joe Biden ve ekibinin devreye girmesini yorumlayacak ne iktidar aklı ne de muhalefet bilinci mevcuttu.

Biden’ın FETÖ’CÜLER ve Türk hükümeti arasında yeniden bir bağ kurma girişimi somuttu. Biden Türkiye’de yaptığı açıklamalarda ABD’nin 15 Temmuz’da yapılan darbeyi önceden bilmediklerini ısrarla vurguladı. Savunmanın argümanlarının şekillendiği daha ilk ifadelerinden........

© Veryansın TV


Get it on Google Play