menu_open Columnists
We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close

Živi u Njemačkoj, a nema ni centa ušteđevine: 'Žena i ja u Hrvatskoj zaradimo 4800 eura'

15 0
04.06.2026

Objava jednog radnika iz Njemačke izazvala je veliku raspravu među iseljenicima s Balkana nakon što je priznao da, unatoč plaći od oko 3.000 eura neto mjesečno, nakon četiri godine rada nema značajniju ušteđevinu. „Radim u Njemačkoj već četiri godine i imam oko 3.000 eura neto. Mislio sam da ću do sada uštedjeti ozbiljan novac, a na računu skoro ništa. Stanarina, auto, osiguranje, godišnji odmor, računi… Na kraju mjeseca uvijek isto“, napisao je u jednoj Facebook grupi, a potom pitao druge je li problem u njegovim financijama ili je danas zaista teško štedjeti čak i u jednoj od najjačih europskih ekonomija.

Odgovori su se brzo podijelili u dva tabora – one koji smatraju da je problem u njemu i one koji tvrde da su troškovi života jednostavno postali previsoki. Najizravniji komentatori nisu imali mnogo razumijevanja. „U tebi je problem“, napisalo je više sudionika rasprave, dok je jedan otišao korak dalje i poručio: „Financijski si nepismen i neodgovoran.“ Drugi su bili još oštriji. „Najgore kad čovjek sam sebi laže“, stoji u jednom komentaru, dok je drugi........

© Večernji list