menu_open Columnists
We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close

Oluja hara Hrvatskom, kaos u prometu: Pada snijeg, udari vjetra mogli bi ići i do 175 km/h. Evo kada stiže preokret

6 0
latest

Za gotovo cijelu zemlju izdana su upozorenja. Crveni alarm upaljen je za Velebitski kanal, riječku i splitsku regiju, te Kvarner i Kvarnerić. Puhat će olujna bura, lokalno s orkanskim udarima, osobito podno Velebita. Ponegdje će biti kiše, u prvom dijelu dana većinom u unutrašnjosti, a poslijepodne i navečer na jugu. U Gorskoj Hrvatskoj padat će i susnježica te snijeg, lokalno uz stvaranje novog tanjeg snježnog pokrivača. Vjetar umjeren do jak sjeverni i sjeveroistočni, uglavnom u gorju s olujnim udarima. Na Jadranu jaka i olujna bura, mjestimice s orkanskim udarima, osobito na sjevernom dijelu. Četvrtak donosi pretežno oblačno te posebice na Jadranu vjetrovito vrijeme. U unutrašnjosti i na jugu zemlje lokalno je vjerojatno malo kiše, a susnježica je moguća još samo u najvišem gorju. Puhat će umjeren do jak sjeveroistočni i sjeverni vjetar, uglavnom u gorju s olujnim udarima. Na Jadranu jaka bura s olujnim, osobito na sjevernom dijelu i orkanskim udarima. 

Prema DHMZ-u u petak na Jadranu postupno razvedravanje, na kopnu je prijepodne još vjerojatna kiša ili poneki pljusak, a potom će se i tu naoblaka smanjivati. Subota sunčanija, osobito na obali. Umjeren do jak sjeveroistočni i sjeverni vjetar će na kopnu slabjeti u drugom dijelu petka. U petak će i na Jadranu oslabjeti jaka bura s olujnim, osobito na sjevernom dijelu i orkanskim udarima. Lokalno će bura okretati na sjeverac. U subotu će bura i sjeverac još mjestimice biti jaki, a sredinom dana okrenuti na sjeverozapadnjak. Temperatura zraka u porastu, samo će subotnje jutro u unutrašnjosti biti malo svježije.

Kako piše DHMZ, bura će vrhunac dostići u srijedu, kada udari u Velebitskom kanalu mogu dosezati i 175 km/h, a na ostatku od 120 do 160 km/h, piše Istramet. Postupno slabljenje bure slijedi u četvrtak te naročito prema vikendu kada će temperature zraka osjetno porasti. Za sam Uskrs, prema svemu sudeći, očekuje nas pretežno sunčano i toplo vrijeme s dnevnim temperaturama zraka oko 20 °C. Početkom idućeg tjedna izgledno je daljnje zatopljenje uz nastavak pretežno sunčanog vremena.

U priobalju puše bura, podno Velebita s olujnim i orkanskim udarima. U prekidu su pojedine trajektne, katamaranske i brodske linije. U Lici pada snijeg, dok su u ostalom dijelu zemlje kolnici mjestimice vlažni i skliski od kiše.

Za kamione s prikolicama i tegljače s poluprikolicama iz smjera unutrašnjosti (i obrnuto):

– prema Dalmaciji mogu voziti samo autocestom A1 do čvora Sveti Rok i dalje državnim cestama preko Gračaca, Knina i Kistanja (DC50-DC1-DC59)

– prema Rijeci ili Istri: mogu voziti autocestom A6 Rijeka-Zagreb do Delnica i dalje starom cestom kroz Gorski kotar-DC3

– Otok Pag: nije moguće prometovati s kopna na otok i obrnuto (most zatvoren, trajektna linija u prekidu).

– Krčki most: zatvoren za sav promet zbog orkanskih udara vjetra.

Stiže najjača marčana bura: Udari do 180 km/h, evo gdje će biti najgore

FOTO Objavljene najnovije prognostičke karte: Stiže još jedan hladni udar, a onda novi preokret

Vaš preglednik ne omogućava pregled ovog sadržaja.

FOTO Evo kako danas izgleda glumica koja je bila neizostavno lice domaćih serija

FOTO Edin Džeko pobjedu BiH proslavio je u zagrljaju prelijepe supruge: Zbog njega je podnijela veliku žrtvu

FOTO Zvali su je 'Crnom mambom' Banskih dvora: Bivša ministrica i premijerova miljenica nakon dugo vremena pojavila se u javnosti

Auto koji parkira, upozorava i vodi vas kroz gužvu

Šest godina rekorda: Hrvatski industrijski div nezaustavljivo raste

Velika promjena za vozače: Od danas na snagu stupa novo pravilo


© Večernji list