We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Suriye'de barışı, terör örgütü YPG ile arayan CHP!

12 5 0
02.10.2019

CHP’nin PKK kanadı mı yoksa PKK’nın CHP kanadı mı desek tam olur bilmiyorum da bu kanadın CHP’yi kontrol eden ve yöneten güç olduğu apaçık ortadadır. CHP’de hangi taşı kaldırsan, altından bir PKK projesi çıkıyor.

CHP artık PKK’nın projelerine taşıyıcı annelik yapmaktadır.

CHP sadece Türkiye sınırlarındaki Kürtçülere, bölücülere değil, sınır ötesine de siyasi hizmet taşıma konusunda atılımlar yapmaktadır.

CHP’nin geçtiğimiz hafta düzenlediği “Suriye’de Barışa Açılan Kapı-Uluslararası Suriye Konferansı”nda böyle bir şey olmuştur. CHP bu konferansa terör örgütü PYD’ye yakınlığıyla bilinen Amy Austin Holmes’i de davet ederek konuşturmuştur. Amy Austin Holmes konuşmalarında terör örgütünü “barış gücü” olarak tanımlamıştır.

CHP’ye aykırı bir konuşma olmamıştır elbette söyledikleri…

Çünkü bu programı düzenleyen CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “YPG terör örgütü değil, vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşum” diyen birisidir.

Oysa terör örgütü YPG, PYD’nin silahlı kanadı olarak kurulmuştur.

PYD’nin tüzüğünde bile “18 yaşını tamamlayan ve lider Öcalan’ın demokratik uygarlık metodunu, parti programını, iç tüzüğünü günlük hayatında temsil eden, bunlara inanan ve kabul eden, aylık aidat ödeyen kimsedir” ve “Lider Abdullah Öcalan’ın ve Kürt halkının değerleriyle gurur duymak, onlara bağlı olmak ve lideri esaretten özgürleştirmek için mücadele etmek” gibi üyelik maddeleri vardır.

“YPG terör örgütü değil” demek, bizzat terör........

© Ülkücü Medya