We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Siyaset pervanesi olan hayırsız evlat, onursuz koca!

12 1 0
12.09.2019

Reha Muhtar, Sabah gazetesinde köşe yazarlığı yaparken, ”Dönekler” başlıklı bir yazı yazmış ve yazının giriş bölümünde şu cümleleri kurmuştu.

“Dönekler, döndükleri şeylere karşı çok sinirlidirler... Dönekler, döndükleri şeylere herkesin tepkisinden daha fazla tepki duyarlar... Dönekler, döndükleri davadan kendi küçük çıkarları için dönmediklerini anlatmak için, döndükleri şeylere sürekli küfrederler...”

Bu sözleri, birçok dönekle ilgili yazımda hatırlatmıştım. Siyaset pervanesi Yaşar Okuyan isimli dönek de yıllardır bu sözlere uygun bir karakter ortaya koyuyor. 70 yaşında ama bunca yıl ahlak kavramı ile tanışamamış… Yaşar Okuyan yıllardır dolap beygiri gibi dönüp duruyor. Ama kendisi aslında Tandoğan’da anırması beklenen eşek cinsinden… Bu döneğin siyaset pervanesi gibi gezdiği partiler şunlar: MHP, ANAP, DYP, Hürriyet ve Değişim Partisi, Halkın Yükselişi Partisi, HÜR Parti, Vatan Partisi ve CHP…

CHP ve HDP şimdi tek vücut olsa da CHP’den sonra bu döneğin gideceği yer HDP olacaktır. Çünkü Kandil’e doğru koca poposunu döndürdüğü aşikâr… MHP lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin, Ekrem İmamoğlu denilen Demirtaş aşığı, HDP sevdalısı çapsızı eleştirmesine “Kasetin var mı?” şeklinde bir ahlaksızlık gösteren Yaşar Okuyan’da ahlak hiç olmadığı gibi, akıl kırıntısı da hiç kalmamıştır. Sekiz parti değiştiren, günlük, haftalık, aylık sürekli fikirleri değişen, Tandoğan’da anırması beklenen bu siyaset eşeği hem suçlu hem de şimdi mağduru oynamaya çalışıyor.

PKK’nın siyasi temsilcisi haline gelen CHP’ye kendini ispat etmek için sürekli MHP’ye saldıran bu ahlaksıza, MHP Genel Başkan Yardımcısı Hidayet Vahapoğlu cevabı öyle bir verdi ki, söz verdiği halde Tandoğan’da........

© Ülkücü Medya