We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Senin kafandaki ne silahı? ABD, FETÖ, PKK?

9 0 0
19.01.2021

Partisi İP’i CHP sayesinde Meclise sokan (Aksi hâlde %9.96 oy oranı ile barajı aşamıyordu) Meral Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu’nun gözüne girebilmek için sürekli “Cumhur İttifakı’nın içinde yer almamız mümkün değil! Başıma silah dayasalar mümkün değil” açıklamasını yapıyor. Olabilir, CHP-HDP ittifakı içinde şimdi mutludur, onların politikaları Meral Akşener’i tatmin ediyordur.

Ama bugün AK Parti ve MHP’nin nasıl yan yana gelip Cumhur İttifakı’nı kurduğunu “Sayın Bahçeli ile Sayın Erdoğan’ın birbirine söyledikleri kavgada söylenmez. Birbirlerine neler söylediler neler. Sonra bir gün bir şey oldu, bir şey değişti, her şey değişti. Bu iki insan bir araya geldi etle tırnak oldular” sözleriyle değerlendiren Meral Akşener, İP’i 2017 Ekim ayında kurmuştu. Tam bir yıl sonra da “İYİ Parti’yi CHP ve HDP ile yan yana getirme çabasını çirkin, saygısız ve çok ayıp buluyorum” açıklamasını yapmıştı. Ama kafasına ne tür bir silah dayadılarsa aynı yıl CHP ile ittifak yaptı. 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde de HDP’nin de dâhil olduğu ittifak içinde CHP’nin belediyeleri kazanması için seferberlik başlattı. HD(P)KK sevdalısı Ekrem İmamoğlu, Tunç Soyer gibi ne idüğü belirsiz adamların seçimleri kazanması için CHP’den daha çok çalıştılar. CHP’nin başarılı olmasını sağlamak ve HDP’nin stratejisini güçlendirmek için kendi tabiriyle elinden gelen tüm çirkinliği, saygısızlığı ve ayıpları yaşattı. İP Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, misyonlarını “CHP’ye ilk kez sağdan oy akışı sağladık” sözüyle özetlemişti.

Aslında Meral Akşener’in partiyi kurduktan hemen sonra ilginç bir dönemi de olmuştur. Parti yöneticilerinin, yazarlarının, trollerinin kudurmuş gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve Cumhur İttifakı’na saldırdığı dönem, çıkıp şunları söylemiştir:

“Eski bir İçişleri Bakanı olarak söylüyorum. FETÖ terör örgütü ile yapılan mücadelede Sayın Cumhurbaşkanı çok samimi.”

“Tayyip Bey’in........

© Ülkücü Medya


Get it on Google Play