We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Şemsiyeden fitne yaratmaya kadar düştüler

8 0 0
16.01.2021

"İhtiyarın biri yolda bir avcı görür. Avcı omzunda tüfeğinin yanı sıra ellerinde ucu çatallı demirden yapılmış bir alet, bir ağ, bir de torbada tezek taşıyor. Hani o yakıt olarak kullanılan hayvan pisliği. Bir de köpeği vardır avcının. İhtiyar, avcıyı böyle teçhizatlı görünce, ‘Oğlum, bu tüfeği anladık onunla atarsın vurursun. Bu köpek ne işe yarıyor?’ diye soruyor. Avcı da ‘Av uzak bir yere düşer, uçuruma falan düşer, köpekte gider onu alır’ der. ‘Peki, bu demir çubuk ne işe yarar?’ sorusunu soruyor ihtiyar. Avcı ‘Av mağara gibi ince bir yere girerse, o demiri sokar ve kancasıyla çıkartırız’ açıklamasını yapar. İhtiyar ‘Peki oğlum, bu tezek ne için?’ diye sorunca avcı şu yanıtı verir: Bazen av girdiği yerden çıkmaz ve tezeği yakar tütsü gibi dumanını veririz mağaranın içine, öyle çıkarırız. İhtiyar yine sorar: Tamam onu da anladık şu ağ ne işe yarar? Avcı, ‘Bunu da dışarı çıkınca üzerine atarsın, hiç kımıldayamaz’ der. İhtiyar bunu duyunca ‘E oğul, Allah kimseyi senin eline düşürmesin’ karşılığını verir.”

Bu fıkrayı niye mi anlattım?

Türkiye’deki ruh sağlığını yitirmiş muhalefet medyasını tarif etmek için… Allah kimseyi bunların eline düşürmesin. Bunlardaki fitne, fesat, senaryo yazma, olayları saptırma, hayal dünyasından uydurma dünyadaki başka bir medya kuruluşunda yoktur.

Aksaray oyun havasında diyor ya: “Dedikodu sendedir, ara bozmak sendedir. Ayaklı gazete gibisin, tüm haberler sendedir.

Bunların hâli de aynı bu şekildedir.

Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan, MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin evini geçtiğimiz haftalarda ikinci kez ziyaret etti. Her iki ev ziyaretindeki görüntüler oldukça sıcak ve samimi manzara........

© Ülkücü Medya


Get it on Google Play