We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Heval Meral, biji Akşener'den ittifak inkârları!

8 7 0
26.09.2019

FATİH Altaylı: HDP meselesi, CHP’nin biraz yakın durması anladığım kadarıyla sizi rahatsız ediyor.

Meral Akşener: CHP ile HDP arasında herhangi bir iletişim, ilişki var mı bilmiyorum. Fıkracı Teyze’den kısa bir fıkra gibi değil mi bu diyalog?

Bu fıkra gibi diyaloğa bakınca Meral Akşener’e Ziya Paşa’nın dediği gibi “Sen herkesi kör, âlemi sersem mi sanırsın?” diye seslenmek gerekiyor. Hadi partinizin PKK ve HDP ile olan ilişkisini saklamanıza alıştık da, alenen ortada olan CHP-HDP ilişkisi karşısında nasıl üç maymun rolünü oynama cüretinde bulunuyorsunuz?

“HDP ile nasıl iş birliği yaparsınız?” sorgulamasını kendi partisinin çok yoğun yaşadığı bir dönem, aklınca uyanıklık yaptığını sanıyor ve ittifak yaptıkları CHP’nin HDP ile olan ilişkisini kapatarak suyu baştan kestiğini sanıyor. Sanıyor ki, “CHP ile HDP arasındaki ilişkiyi bilmiyorum” dediğinde, kendinin HDP ilişkisini kimse konuşmayacak?

CHP-HDP ilişkisi sanki daha dünün meselesi? Oysa 7 Haziran 2015 seçimlerinde Türkiye “ailece HDP’ye oy verdiğini” söyleyen CHP Genel Başkan Yardımcılarını tartışıyordu. Yıl 2019, CHP yine HDP ile beraber yol yürüyor.

CHP-HDP ilişkisini nasıl bilmezsiniz, 16 Nisan referandum seçimlerinde “Hayır cephesi” olarak beraber değil miydiniz? Kemal Kılıçdaroğlu “Hayır” oyu veren HDP’ye “üst düzey yöneticileri hapiste olmasına rağmen” diyerek teşekkür etmedi mi? Kemal Kılıçdaroğlu sözde “Adalet Yürüyüşü” yaptığında HDP’nin en üst düzey yöneticileriyle kol kola yürümedi mi?

Meral Akşener sen de o yürüyüşü yapan Kemal Kılıçdaroğlu’na “‘Adalet Yürüyüşü’ başlattı. Allah gücünü arttırsın, Allah yardımcısı olsun. Bu eylemin biçimini destekliyorum.” şeklinde dua etmedin mi? Sen bilmezsen kim bilecek CHP-HDP ilişkisini? Yoksa “CHP’nin HDP’ye doğru adımlarını görüyoruz, bu konuda endişeliyiz” diyen parti sözcünüz Yavuz Ağıralioğlu mu biliyor sadece? Ah Heval Meral ne kurnazsın sen ne kurnaz?

31 Mart öncesi Kemal Kılıçdaroğlu ile HDP ile ittifak konusunda gizli görüşme yaparken yakalanan Ahmet Türk’ün sözleri tüm medyada haber olmuştu. Ondan da mı haberin olmadı? MHP ile ilgili her konuyu araştırıp saptıran senin gibi birisi Ahmet Türk’ün o gizli görüşmeye dair şu sözlerini nasıl atlamış olabilir? :

“Değişimi isteyen, bu iktidarın politikalarından rahatsız olan insanlar, demokrasiyi esas alan ve bunu yürütebilen bazı yerlerde o adaylar etrafında bütünleşmelidir. Demokrasiyi savunanların ortak bir irade kullanması gerekir. Resmi bir ittifak olmayabilir ama birçok yerde o ilin yönetimini değiştirecek bir güç varsa onu doğru kullanmak lazım. İnanıyorum ki söylediklerimiz etkili olur. Sayın Kılıçdaroğlu’nu........

© Ülkücü Medya