We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

HDP neyin karşılığında size oy ve destek verecek?

16 9 49
18.02.2019

CHP ve İP’te kazan kaynıyor dersek herhalde içinde bulundukları duruma doğru teşbih yapmış oluruz. Her gün bir il ve ilçeden istifa haberleri geliyor. İstifası olmayan günleri neredeyse yok gibi…

CHP ve İP’in bırakın il ve ilçe örgütlerini kendi genel merkezleri bile karışık durumdadır.

CHP Genel Sekreteri Mehmet Akif Hamzaçebi’nin istifası, İP Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ’ın “31 Mart’ta kadar hiçbir parti çalışmasında olmayacağım” demesi bu durumun en büyük örnekleridir.

HDP ne zaman CHP ve İP’i “AKP ve MHP’yi geriletme” adına destekleyeceğini duyurdu, o günden sonra iyice karışmaya başladılar. O ilk günlerde estirdikleri rüzgâr döndü, kendilerini vuran fırtına oldu. CHP’nin, İP’in çatısı bacası uçtu. Hala da bu fırtına kendilerini vurmaya devam ediyor. Bu seçimler CHP ve İP için bir felaketin ayak sesi durumundadır.

HDP ile yapılan ittifak ve Tunç Soyer gibi HDP-pkk sevdalı birinin adaylığı bunların intiharı oldu.

HDP’nin bugüne kadar her konuda avukatı olan Kemal Kılıçdaroğlu’da şimdi direkt “HDP ile ittifak yapıyoruz” diyemiyor, onun yerine “Bizi zaman zaman eleştiriyorlar şununla ittifak yaptınız, bununla ittifak yaptınız… Sandıkta bütün seçmenlerle ittifak yapıyoruz” şeklinde izahını yapmaya çalışıyor.

Ama kendinden başka kimseyi kandıramıyor. Çünkü her şey alenen ortadadır.

HDP Eşbaşkanı Sezai Temelli........

© Ülkücü Medya