We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

CHP-HDP uykusundan yeni mi uyandın Yavuz bey?

2 3 0
24.09.2019

TERÖR örgütü PKK’nın siyasi alandaki yaltakçısı HDP’nin desteğini alarak siyasi proje peşinde koştukları halde, bunun adına “Millet ittifakı” diyenlerin birbirine el ense çektiği günlerdeyiz. CHP-HDP arasında sıkıntı yok ama İP, hamamın namusunu kurtarmak için aklınca hamleler yapıyor.

Bu görevi de Yavuz Ağıralioğlu’na vermişler sanırım… İP isimli partinin sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu’nun geçtiğimiz gün CHP-HDP yakınlığı üzerinden kendi partilerinin konumunu belirlemeye çalıştığını görünce aklıma “Aşırı kurnazlığın sonunda insan kendini de aldatmaya başlar.” sözü geldi.

Yavuz Ağıralioğlu’nun özetle “CHP’nin her yaptığına ‘evet’ diyerek, savunmuyoruz. HDP’ye kimi krediler açarak siyaset yapmanızı doğru bulmuyoruz diyoruz. Bu sizi 90’ların SHP’si gibi yapar, diyoruz. Bu bizim Millet İttifakı’na Katolik nikahı ile bağlı olduğumuz anlamına gelmiyor. Biz CHP’nin her politikasını beğensek CHP’li oluruz” diyor.

Yavuz Ağıralioğlu’nun en çok tartışılan sözleri de “CHP’nin HDP’ye doğru adımlarını görüyoruz, bu konuda endişeliyiz” olmuştur. CHP, HDP’ye doğru adımlar atarken İP neredeydi? Elbette bizzat yapışık ikiz olan CHP- HDP’nin yanındaydı.

Önce 16 Nisan referandumunda hayır cephesinde buluştular. İP henüz o zaman kurulmamıştı. MHP’yi ele geçiremeyince ortada kalıp, CHP’nin kapısına sığındıkları günlerdi. O günden beri CHP-HDP neredeyse bunlar da orada oldu.

Meral Akşener, 24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı iken tüm seçim propagandasını HDP eski Eşbaşkanı PKK’lı Selahattin Demirtaş’ın serbest bırakılmasına ayırmıştı. “Demirtaş’ı serbest bırakın” diyordu başka bir şey demiyordu.

Meral Akşener CHP ile düşe kalka HDP’ye o kadar alışmıştı ki, 24 Haziran seçim sonuçlarını değerlendirirken HDP’yi “Kürtlerin siyasal temsilcisi” ilan etmişti.

31 Mart yerel seçimlerine gelindiğinde ise İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Hatay, Mersin, Antalya, Bursa başta olmak üzere Türkiye’nin birçok yerinde CHP, HDP,........

© Ülkücü Medya