We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

TÜRKİYE'DE TERÖRİZMİN DÜNÜ BUGÜNÜ

10 1 3
30.01.2021

Terörle mücadelemizde hep birlikte bir beyin jimnastiği yapalım ve 1995 yılının bir televizyon programına gidelim. 32. Gün programında o dönemin parti liderlerinin konuşmalarından kesitleri bir hatırlayalım.

Programa katılan ve konuşmalarını size aktaracağım liderlerin hepsi şu anda rahmetli olmuş bu ülkeye hizmetleri geçmiş insanlardı.

Tartışma konusu, TERÖRİZM ve Türkiye'nin terörizmle mücadelede Avrupa’nın Türkiye’ye bakışları ve kendi ülkelerindeki terörizme bakışlarındaki tezatları şeklinde yorumlayabiliriz. Her ne kadar o konuşmalarda ABD geçmesede, son yıllarda ABD’ nin PYD ve PKK ya verdiği desteği de görmezden gelemeyiz.

Mesut Yılmaz, “...Türkiye gibi bir ülkede bölücü terörün bu kadar azgınlaştığı, bölücü teröre karşı 10 yıldan beri silahlı mücadele veren bir ülkede TÜRK ASKERİNE İŞGAL ORDUSU DİYENLER, GERİLLAYA KURTULUŞ SAVAŞÇISI DİYENLER, ATATÜRK’E SÖMÜRGECİ, İŞGALCİ DİYEN İNSANLAR cezalandırılmalı mı, cezalandırılmamalı mıdır?...”

Alparslan Türkeş, “...İngiltere’de mesela İRA’yı övmek yasaktır, Almanya’da Nazizmi övmek, Hitlerizmi övmek o yönde bir takım yazılar yazmak yasaktır, demokrasi olan memleketlerde yasaklanmıştır. Fransa’da mesela bir Korsika meselesi var, Korsika Halkı İtalyanca konuşur, İtalyan Halkıdır ama Fransız Anayasası kesinlikle yasaklamıştır. Her türlü bölücülüğü yasaklamıştır...”

Bülent Ecevit, “... Batılı politikacıların onlarla ilgisi yok onlar sadece bölücü terörü teşvik hürriyeti sağlansın istiyorlar. Onların Türkiye için demokrasiden anladıkları bu. Ama kendi memleketlerine gelince başka türlü düşünüyorlar...........

© Ülkücü Medya


Get it on Google Play