We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

MHP’NİN DEĞİŞMEYEN ÇİZGİSİ

8 0 4
11.02.2021

Haydi bugün yazımızda, Türkmen Beyi Bilge Lider Sayın Devlet Bahçeli, MHP ve ÜLKÜCÜLERİN ülke yönetiminde; dün, bugün durduğu yeri, bu durduğu yere göre aldığı tavrı, durulan yerin, ısrarla ve kasıtlı olarak görülmek istenmeyen önemini vurgulayalım.

Sayın Devlet Bahçeli, MHP ve ÜLKÜCÜLER, bu ülkenin sigortasıdır, hem de “ana akım sigortasıdır.” Elli yılın üzerinde bir süredir ülkedeki en ufak bir kıvılcımı çok önceden tespit edip devreye giren, girdiğinde de çözümler üreterek yangınları ve felaketleri önleyebilecek bir akıl ve fikir gücüne sahiptirler.

Bu ülke adanmışlığına sahip olabilmek için; kutsal bir DAVA, bu davaya adanmış bir ÖMÜR, gözünü kırpmadan ömrünü ülkesine ve davasına adayan bir LİDER, bu liderle birlikte HAREKET edecek bir PARTİ ve bu partinin ÜLKÜCÜLERDEN oluşan gönül erleri olmalıdır.

Bugün internette arama motorundan, Lider-Teşkilat-Doktrin diye bir arama yaptığınızda karşınıza ÜLKÜCÜ DÜNYA GÖRÜŞÜ geliyor. Ülkücü Dünya Görüşü ise, dünya konjonktüründen soyutlanamayacak, dünyadaki gelişmelerle daima içiçe olan akılcı, gelişmelere ve değişimlere açık dünya görüşüdür. Bu görüş de ancak, merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in kurduğu ve emaneti olan MHP yaşatılır ve MHP’de yaşanır.

Bu gerçekler ışığında, MHP’nin genel anlamda duruşuna bakacak olursak üç başlık halinde değerlendirilebileceğini düşünüyorum.

12 Eylül hain darbesinden önce ÜLKÜCÜLERE yapılan işkenceler, sürgünler ve verilen şehitler yüzlerce kitaba konu olmuş tarih sayfalarında “ciğerleri parçalayan” olaylar olarak yerini almıştır.

Darbeden sonra ise hiç suçu günahı olmayan, “bir o taraftan bir bu taraftan” diyecek kadar zalimleşen cunta tarafından masum, ülke ve millet sevdasından başka bir şey düşünmeyen onlarca yiğit Ülkücü genç, idam sehpalarında şehit edilmiştir.

Ak Parti’nin kurulması, kurulduktan sonra ilk seçimlerde iktidara gelmesi ile........

© Ülkücü Medya


Get it on Google Play