We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

FAHİŞ FİYAT OYUNLARI

3 0 0
10.02.2021

“ÜLKÜCÜ MEDYA”nın değerli takipçileri, okuyucuları, 25.01.2021 tarihinde “FIRSATÇILAR, VİRÜS, SİSTEM” başlıklı bir yazı yazmış ve virüsten sonra şu anda ülkemizde uygulanan ekonomik sistemin doğurduğu fırsatçılıktan bahsetmiştim.

Hemen akabinde 30.01.2021 tarihinde 81 ilde, Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu tarafından, temel gıda ve ihtiyaç maddelerindeki fiyat hareketliliğini de değerlendirecek Kurul, denetimlere başladığını, yapılan denetimlerle serbest piyasanın sağlıklı ve düzenli işlemesini sağlamayı, tüketicileri korumayı ve piyasa bozucu stokçu faaliyetlerle mücadele etmeyi amaçladıklarını duyurmuşlardır.

Ticaret Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının ortaklaşa düzenleyecekleri denetimler umarım bir sonuç verir ve düzensiz artan fahiş fiyatlar altında ezilen vatandaşımız az da olsa rahatlar.

***

Bilindiği gibi dünya COVID-19 belası ile kıyasıya bir mücadele veriyor. Ekonomi ve işsizlik konusunda zorda olmayan tek bir ülke dahi yok. Bütün dünya kaynıyor. ABD, Rusya ve tüm AB ülkelerinde ayaklanmalar bastırılamaz durumlara gelmiş, hepsi COVID-19 haricinde iç ayaklanmalarla, sağlık sorunlarıyla cebelleşiyorlar.

Maalesef bizde de iktidarın karşı cephesinde yer alan, aynı bu durumların olmasını bekleyen, bu durumdan nemalanmak isteyen bir güruh olduğunu aklı başında olan herkes görüyor. İnsanları sokağa çekmek için ellerindeki tüm imkanı........

© Ülkücü Medya


Get it on Google Play