We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

ENDİŞE DUYANLARA BAK HELE

4 0 3
06.02.2021

Beklendiği gibi dünya MIZIK-ACILAR birliğinden (ABD, AB ve BM’den) yağmur gibi peş peşe açıklamalar gelmeye başladı.

ABD, “Boğaziçi Üniversitesi’ndeki gösterilerden endişe duyduğunu” açıklıyor.

Bayram değil seyran değil enişte misali, bir anda saldırıya geçiliyor. Bu açıklamalar ne bir devlet geleneğine, ne bir devlet adabına uyuyor, ne de bir müttefik devlet olma özellikleriyle bağdaşıyor.

Neden?

ABD’de yeni bir seçim olmuş ve eski başkan gitmiş, yerine yenisi gelmiş, o da kendi yönetimini oluşturmuştur. Daha ne Başkan-Cumhurbaşkanı seviyesinde, ne de bakanlar arasında bir görüşme yapılmadan, ABD tarafından damdan düşer gibi bir açıklama yapılmıştır. Üstelik bu açıklama, Türkiye’nin içişlerine müdahale etmeye kalkışmaktan başka bir şey değildir. Dışişleri ve yetkililerimiz de gerekli cevabı vererek hadlerini bildirmişlerdir.

Aslına bakarsak, bu tür açıklamaların geleceği, Biden’ın seçim öncesi yaptığı bir konuşmada, “Türkiye’de muhalefete destek vermeliyiz” sözleriyle belliydi. Yani, Cumhur İttifakı gitsin de nasıl giderse gitsin anlamındaydı. Türkiye olarak yetkililerimiz perşembenin geleceğini çarşambadan anlamışlardı. Onun için de bu yapılan açıklama Türkiye için çok da sürpriz olmadı desek yerindedir.

BUNLARI YAPAN KİM?

Dinime lâf söyleyen Müslüman........

© Ülkücü Medya


Get it on Google Play