We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

DİZİLER, OYUNCULAR, GAZETECİLER!

1 0 0
22.09.2021

Birçok sevilen dizi ve filmin yönetmenliğini yapan Çağan Irmak, diziler hakkında, "Türkiye’de yaşıyorum ve Türk dizisi izlemek istiyorum ama dayanamıyorum." Demiş!

Aynen katılıyorum ünlü yönetmen Çağan Irmak'a. Bende izlerken dayanamıyorum…

Dizilerimiz gerçekten çok uzun; çünkü gereksiz ayrıntılar var!

Amerika ve Avrupa'daki dizi filmler 45 dakika ile sınırlı. Bu nedenle izleyici sıkılmadan izliyor. Ayrıca sahneler abartılı değil. İnsan izlerken keyif alıyor; bunun nedeni senaryonun abartısız yazılmasından kaynaklanıyor!

TV izleyicileri çok dikkatli ve en küçük ayrıntıyı gözden kaçırmıyor. Hemen araştırma yapıp, delilleriyle ortaya koyuyorlar.

Yönetmen Çağan Irmak dediği gibi; dizinin birinde bir sahnede kapı açılıyor, 5 dakika yürüyor, bekletiyor, bekletiyor, '120 dakika dolsun' diye, sonunda kız 'tuzu ver' diyor. Sadece zamanı doldurmak için böyle yapılıyor.

HEP AYNI YÜZLER BIKTIRDI!

O kadar çok dizi film ekrana geliyor ki, hangisini izleyeceğimizi şaşırıyoruz. Çoğunlukla da kanal değiştirerek, uydudan yabancı film izlemeyi tercih ediyoruz, tabii ki!

TV izleyicilerinin diğer bir eleştirisi de şöyle:

"Hep aynı yüzleri izlemekten bıktık… Bu arada oyuncular işleri bitince, o diziden ayrılınca öbür diziye geçiyor. Birisin de iyi adam, diğerinde kötü adam! Senaryolar ise........

© Turktime


Get it on Google Play