We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Cumhur İttifakı Vol.2

3 1 4
25.09.2018Devlet Bahçeli, İstanbul’dan aday çıkartmayacaklarını duyurdu. Yerel seçimlerde ittifakın ilk adımı oldu bu açıklama. İstanbul’daki son seçimlerde yüzde 8.14 oy alan MHP tabiki de AK Parti’yi destekleyecek.

Ancak bir farkla;
24 Haziran genel seçimleri öncesi Cumhur İttifakı çatısında birleşen iki MHP ve AK Parti seçimden zaferle ayrılırken, MHP liderinin bir anlaşma karşılığı bu ittifaka göz yumduğu iddialar ortadaydı. Devlet Bahçeli’nin bakanlık ve hatta Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı görevi talep ettiği ileri sürülürken, MHP lideri yaptığı açıklamayla bu iddiaları kesin bir dille yalanladı. AK Parti’nin iktidar olduğu ilk seçimlerden tutunda Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığını kazandığı son seçimlere kadar Devlet Bahçeli’nin AK Parti’ye çok kıyağı var.
Artık AK Parti’nin de MHP’ye borçlu olduğu ortada ve benim düşüncem; MHP’nin de yerel seçimlerdeki olası ittifaktan eli boş dönmeyeceğidir. Ankara’nın 2019 seçimlerinden sonra AK Parti’nin de hayır demeyeceği MHP’li bir başkanın yönetiminde olması muhtemel........

© Turktime