We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Tipik bir jakobenizm

50 64 0
08.07.2021

Geçtiğimiz yazımızda, tam da ülke içindeki izdüşümleri boş durmayacaktır, demiştik ki bizi yanıltmadılar.

ABD’den Türkiye’ye demokrasi göndermeyi amaçlayan ve içinde tek bir Türk dahi bulunmayan ‘Türk Demokrasi Projesi’ açıklanır açıklanmaz, birkaç jakoben figürün orkestra şefliğinde benzer bir isimle ‘Demokrasi Konferansı’ tertip edildi.

Daha önce de dillendirdiğim gibi hazmı kolay olsun diye yine içine demokrasi kelimesini sıkıştırarak yaptılar yapacaklarını. Tıpkı YPG’nin kendisine verilen Atlantik ötesi nasihatlere uyarak dâhil olduğu üstyapıya Suriye Demokratik Güçleri demesi gibi…

Malum daha önce yine bu köşede sizlerle paylaşmıştık, hokkabazın çantasında tavşan çok ama işin güzel olan tarafı hokkabazın tavşan çıkarmak dışında yapabileceği başka numarası da yok…

Bundan dolayı hokkabaz epey daraldı ve bunaldı, çünkü hokkabazın da eski güzel günleri vardı bu ülkede. Birçok insan gibi hokkabaz da eski güzel günlerinin derdinde ama elden bir şey gelmiyor.

Hokkabaz eskiden olsa üniversiteler üzerinden, çevreciler üzerinden, yargı mensupları üzerinden, üniformalı bürokrasi üzerinden fırıldağını çevirir ve ‘cambaza bak cambaza’ numaraları ile düdüğünü öttürür, düzenini döndürürdü. Hiçbir şey yapamasa, terör eylemleri üzerinden siyasete parmak sallardı.

Şimdi bu figürler yok mu oldu?

Yok olurlar mı hiç…

Kendilerince güzel olan o günlerin rüyası ile nefes alıp veren binlercesi var, ama gel gör ki zuhur........

© Türkiye


Get it on Google Play