We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Şeytan dahi Müslüman mintanı giymiş!

78 113 0
18.07.2021

Ülke ve millet ne zaman zor zamanlardan geçse dışarıda değil içeride verilen mücadelenin ritmi ve boyutu büyüyor. Özellikle 15 Temmuz sonrası ülkeyi kılcal damarlarına kadar kuşatmış vesayet unsurlarından kurtulmaya başlamışken, yine mücadeleyi dışarıdan çok içeride vermeye başladık.

Rahmetli Kazım Karabekir Paşa’nın dediği gibi: “Öyle puslu ki hava, şeytanlar dahi Müslüman mintanı giyiyor!..”

15 Temmuz gecesi marketlerin önünde, benzin istasyonlarında ve bankamatiklerde kuyruk oluşturanlar, 15 Temmuz diye bir şeyin aslında olmadığını söylemeye başladılar.

Dün sosyal medya hesaplarında yapılan organize çalışmalar ile, o gece kahramanca direnen kim ya da kimler varsa taşlanıyordu.

Bu kadarla kalsa iyi…

Erdoğan’ın Cumhur İttifakı'nın adayı olacağını sağır sultan dahi bildiği hâlde, görünmez biri olarak Erdoğan’a parti dışından alternatif aday kotarmaya çalışan çiçeği burnunda genel başkan, bir 15 Temmuz direnişi anlatıyor şaşar kalırsınız!..

Oysa o gece yurt dışında nerede olduğuna ve kalkışmanın kritik saatlerinde kimleri nasıl bir direnişe çağırdığına toplumda şahitlik edeni yok. Bu durumu daha sonra ‘olayı anlamakta bayağı güçlük çektik’ cümleleri ile tevil etmeye çalışsa da sanırım inandırıcılıktan epey uzak.

Keza yine ahlak üzerine saatlerce nutuk atanların, o gece Binali Yıldırım’ın tünelde saklandığını iddia etmesi nasıl bir ahlaksızlıktır! O geceye şahitlik eden herkesin bildiği yegâne hakikat, Binali Yıldırım’ın bu olayı ekranlarda ‘kalkışma’ olarak nitelendirmesi ve buna kalkışanların bedelini en ağır şekilde ödeyeceğini beyan etmesidir.

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak’ın........

© Türkiye


Get it on Google Play