We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Sessiz kalırsanız Marseyyez de okurlar…

87 243 3
12.09.2021

Birçok Anadolu kasabası ve vilayetinde icra edilen kurtuluş törenlerindeki bazı gösteriler, bu coğrafyanın insanına ve şanlı tarihine âdeta hakaret eder niteliktedir.

En son Edremit ilçesinde sergilenen kurtuluş günü etkinliklerinde, sanki mukaddes ordu Yunan’a ve yedi düvele karşı mücadele etmemiş de, Anadolu kadının tesettürüne karşı mücadele etmiş gibi görüntüler ortaya koyuldu.

Bu da uzun zamandan bu yana âdeta kaynayan bir kazan gibi olan Edremit’te, büyük bir infiale yol açtı.

Neden kaynayan kazan?

Edremit gibi Kuvva-i Milliye hareketinin sembolü bir ilçede, seçim otobüsünün üzerinde ‘Edremit’te Kürdistan’ı kuracağız’ diye naralar atıldı ve bu esnada otobüsün üzerinde olanı biteni sırıtarak izleyen şahıs, Edremit’e Belediye reisi seçildi. Birçok farklı grubun birbiri ile çekiştiği, siyasi ve ekonomik rantı yüksek ve büyük oranlarda göç almış bir ilçe Edremit.

Devletin ilgili ne kadar denetim ve gözetim birimi varsa, gözünün ve kulağının Edremit Körfezi bölgesinde olmasını, naçizane buradan duyurmak isterim.

Peki bu tür aymazlıklar sadece Edremit’te mi sergileniyor?

Hayır tabii ki.

Aynı tarihlerde icra edilen civardaki tüm ilçelerde, bu ve buna benzer görüntüler mevcut. Bu konuda icra edilecek törenlerin muhtevasına dair, ilgili bakanlığın pusula niteliğinde bir yönetmelik yayınlamasının elzem olduğunu düşünüyorum. Aksi takdirde söz konusu törenler, mülki amirleri merkeze çekerek çözülecek bir sorun olmanın ötesine geçmiş durumdadır.

Törenler ve kutlamalar söz........

© Türkiye


Get it on Google Play